جدیدترین مدل‌های لباس فرمالیته + نکات خرید و انتخاب

جدیدترین مدل‌های لباس فرمالیته + نکات خرید و انتخاب

در مراسم فرمالیته، عروس و داماد در مکان‌های مختلف و بدون محدودیت زمانی به فیلم‌برداری و عکاسی می‌پردازند. در این مراسم معمولا عروس لباسی متفاوت با لباس اصلی مراسم عروسی به تن می‌کند که به آن لباس فرمالیته می‌گویند. مدل‌های مختلفی از این لباس برای عروس وجود دارد که عروس خانم می‌تواند باتوجه‌ به سلیقه و استایل مورد نظر خود، مدل مناسب را انتخاب کند. ازاین‌رو آشنایی با لباس مناسب فرمالیته برای عروس خانم‌ها ضروری است. انتخاب لباس عروس فرمالیته مناسب از این جهت اهمیت دارد که تصاویر و فیلم‌های این مراسم یک عمر به‌عنوان خاطرات عروس و دامادها باقی می‌ماند.

برای خرید لباس فرمالیته چه نکاتی را باید درنظر بگیریم؟

برای خرید لباس فرمالیته چه نکاتی را باید درنظر بگیریم؟

برای خرید لباس فرمالیته چه نکاتی را باید درنظر بگیریم؟

قبل از خرید لباس فرمالیته خاص، عروس خانم‌ها باید به‌ویژگی‌های لباس‌ها توجه کنند تا راحت‌تر بتوانند لباس مناسب خود را بیابند. فرم بدن، استایل شخصی و قیمت لباس از فاکتورهای مهم در خرید این لباس به‌حساب می‌آیند. علاوه‌بر این توجه‌به نکات زیر در هنگام خرید لباس‌های فرمالیته به خانم‌ها کمک می‌کند:

پیشنهاد می‌کنیم اگر با مراسم فرمالیته آشنا نیستید در ابتدا مقاله فرمالیته عروسی چیست را بخوانید.

مدل لباس فرمالیته

مراسم فرمالیته ممکن است چندین ساعت یا حتی یک روز کامل طول بکشد. ازطرفی معمولا زوج‌ها عکاسی فرمالیته را در طبیعت انجام می‌دهند. بنابراین توصیه می‌شود عروس خانم‌ها مدل لباسی را برگزینند که برای گذراندن این همه وقت و همراهی با عکاس و فیلمبردار راحت و درعین‌حال شیک و زیبا باشد.

رنگ لباس عروس فرمالیته

در هنگام انتخاب این لباس، عروس خانم‌ها هیچ محدودیتی ندارند و آن‌ها می‌توانند لباس موردنظر خود را در هر رنگی ازجمله لباس فرمالیته آبی یا لباس فرمالیته صورتی انتخاب کنند. حتی برخی از خانم‌های جسور تمایل دارند لباس عروس فرمالیته خود را در رنگ‌های نامتعارف همچون مشکی سفارش دهند. لباس‌های صورتی، سفید، آبی روشن، طلایی و بژ بسیار پرطرفدار هستند. زیرا رنگ‌های روشن چهره خانم‌ها معصوم و شاداب نشان می‌دهند.

رنگ لباس عروس فرمالیته

رنگ لباس عروس فرمالیته

البته توجه به این نکته لازم است خانم‌ها رنگ لباس را هماهنگ با رنگ پوست خود و متناسب با موقعیت مکانی و لوکیشن عکاسی برگزینند.

پیشنهاد مطالعه:  لباس عروس ساتن + نکات خرید و انتخاب | 10 مدل جدید

جنس لباس

عروس خانم‌ها می‌توانند لباس فرمالیته یقه توری با پارچه‌های دانتل، تور، گیپور و حریر را برگزینند. زیرا این جنس پارچه‌ها ظاهری شاداب‌تر و جذاب‌تر و درعین‌حال مدرن‌تر به خانم‌ها می‌دهند. علاوه‌بر این، جنس پارچه‌ای که عروس خانم‌ها برای لباس خود انتخاب می‌کنند باید برای اندام آن‌ها مناسب باشد. برای عروس خانم‌های بسیار لاغر و باریک، نباید پارچه‌ای انتخاب شود که به او بچسبد و او را لاغرتر نشان دهد. اگر فرد دارای اندام درشتی است، انتخاب یک پارچه حجیم نیز او را چاق‌تر نشان می‌دهد.

هماهنگی لباس فرمالیته با مدل مو و آرایش عروس

اگرچه در آشنایی با لباس عروس فرمالیته به این نکته اشاره می‌شود که یک لباس فرمالیته ساده در زیبایی عروس خانم‌ها تاثیر زیادی دارد، اما هماهنگی آن با مدل مو و آرایش عروس برای جذابیت بیشتر ضروری است. البته، عروس خانم‌ها می‌توانند ظاهر کلی، مدل مو و آرایش خود را براساس مدل لباسی که می‌پوشند، انتخاب کنند.

با این‌حال براساس یک قاعده کلی، موهای شینیون‌شده و آرایش غلیظ برای مراسم فرمالیته مناسب نیست. در این مراسم توصیه می‌شود عروس خانم‌ها مدل مو و آرایش ساده و ملایم برگزینند تا حالت ساده و شیکی در عکس‌ها و فیلم‌ها داشته باشند.

نکات مهمی که در انتخاب لباس عروس فرمالیته باید به آن‌ها توجه کنیم

انتخاب لباس فرمالیته شیک و جدید برای تمام عروس خانم‌ها کار جذابی خواهد بود. عروس خانم‌ها باید برای انجام این‌کار وقت کافی بگذارند تا بهترین لباس را متناسب با فرم و سلیقه خود برگزینند. البته توجه به نکات مهم در انتخاب لباس عروس فرمالیته مناسب ضروری است. این نکات شامل موارد زیر می‌شوند:

هماهنگ لباس فرمالیته عروس با لباس داماد

اساسی‌ترین قانونی که در آشنایی با لباس عروس فرمالیته و ست‌کردن آن با لباس داماد وجود دارد، این است که لباس زوج‌ها ازنظر رنگ، سبک و مدل باهم هماهنگ انتخاب شود. اگر مراسم فرمالیته در فصل تابستان انجام می‌شود، احتمالا کت و شلوار پشمی برای داماد انتخاب نامناسبی خواهد بود.

هماهنگ لباس فرمالیته عروس با لباس داماد

هماهنگ لباس فرمالیته عروس با لباس داماد

همان‌طور که لباس‌های مجلسی، تنگ و دنباله‌دار برای فرمالیته عروس مناسب نیستند، انتخاب لباس تاکسیدو و کراوات مشکی برای داماد در فرمالیته انتخاب درستی نخواهد بود.

پیشنهاد مطالعه:  جدیدترین مدل‌ تور عروس زیبا و اروپایی + عکس

توجه به فصل و شرایط هوا و لوکیشن

عروس خانم‌ها باید در هنگام انتخاب لباس فرمالیته به فصل و شرایط هوا توجه کنند. به‌عنوان مثال لباسی که برای هوای گرم تابستانی مناسب است، برای هوای سرد، برفی و بارانی فصول پاییز و زمستان مناسب نخواهد بود. بنابراین خانم‌ها باید برای فصل‌های سرد لباس عروس فرمالیته یقه بسته را برگزینند که با پارچه ضخیم‌تر درست شده است، تا تحمل سرمای هوا برای آن‌ها آسان شود.

علاوه‌بر این لوکیشن فیلم‌برداری در انتخاب لباس نیز تاثیر دارد. معمولا مدل‌های مناسب برای فرمالیته در محیط‌های باز مثل جنگل، دریا و کوه با مدل‌های مناسب برای فرمالیته در محیط‌های بسته کمی تفاوت دارد.

انتخاب سبک متفاوت از لباس عروس

با آشنایی با لباس عروس فرمالیته عروس خانم‌ها متوجه می‌شوند که سبک‌های مختلفی از لباس‌های فرمالیته در بازار وجود دارد. هر یک از این سبک لباس‌ها در یک دوره خاص ترند بوده‌اند و در بین خانم‌ها طرفداران زیادی داشتند. با این‌حال توصیه می‌شود عروس خانم‌ها لباس خود را براساس فرم بدن خود انتخاب کنند. به‌عنوان مثال لباس فرمالیته مدل ماهی برای اندام ساعت شنی مناسب است.

بررسی زوایای مختلف لباس برای عکاسی

نکات مهم انتخاب لباس فرمالیته

نکات مهم انتخاب لباس فرمالیته

در هنگام انتخاب لباس‌های فرمالیته، عروس خانم‌ها باید لباسی را برگزینند که در عکاسی از زوایای مختلف آن زیبا جلوه کند. با انتخاب پارچه مناسب برای این مدل لباس، عروس خانم‌ها می‌توانند زیبایی عکس‌های خود را دوچندان کنند.

در واقع پارچه ساتن به‌دلیل صاف و براق‌بودن، در زیر هر نوری شگفت‌انگیز به‌نظر می‌رسد. ازطرفی با آشنایی با لباس عروس فرمالیته می‌توان دریافت که لباس فرمالیته آستین پفی که بر روی آن‌ها جزییاتی همچون گلدوزی، منجوق دوزی به‌کار رفته است، در جلوی دوربین عالی به‌نظر می‌رسند.

جدیدترین مدل‌‌ های لباس برای عروس

همه عروس‌ها دوست دارند بهترین مدل لباس عروس فرمالیته را برای خود انتخاب کنند. ممکن است آن‌ها انواع مدل‌ها همچون لباس فرمالیته یقه دار را با جستجو در اینترنت، بازدید از ژورنال‌های معروف دنیا و مراجعه به مزون‌های عروس بیابند. در واقع هر یک از این مدل‌ها تحت‌تاثیر طراحی‌های روز دنیا ترند شده‌اند. جدیدترین مدل‌ لباس در مراسم فرمالیته برای عروس عبارتند از:

لباس فرمالیته دنباله‌دار

لباس فرمالیته دنباله‌دار

لباس فرمالیته دنباله‌دار

این مدل از لباس یکی از بهترین انتخاب‌ها برای افراد شیک‌پوش و باوقار به‌حساب می‌آید. لباس دنباله‌دار برای فضاهایی با تم کلاسیک مناسب است و زیبایی خاصی به عروس خانم می‌بخشد.

جدیدترین مدل‌های لباس عروس دنباله دار را در اینجا ببینید.

لباس فرمالیته اسپرت

مدل لباس فرمالیته اسپرت

مدل لباس فرمالیته اسپرت

بسیاری از عروس خانم‌ها با آشنایی با لباس عروس فرمالیته، لباس اسپرت را برای مراسم خود برمی‌گزینند. بسیاری از زوج‌ها با انتخاب لباس کژوال و اسپرت برای فرمالیته قصد دارند احساس واقعی خود را در عکس‌ها و فیلم‌های یادگاری ثبت کنند.

پیشنهاد مطالعه:  لباس بله برون ؛ مدل های جدید 2024 + نکات انتخاب و خرید

مدل لباس فرمالیته پوشیده

لباس عروس فرمالیته پوشیده

لباس عروس فرمالیته پوشیده

برخی از عروس خانم‌ها لباس فرمالیته پوشیده را ترجیح می‌دهند.لباس عروس پوشیده یکی از پرطرفدارترین مدل‌های لباس عروس سال‌های اخیر است. این مدل لباس معمولا پیراهن‌های بلند با آستین‌های بلند و یقه پوشیده هستند. در این لباس احتمال دارد از مدل‌های مختلف آستین، استفاده شود. معمولا به‌همراه لباس عروس فرمالیته پوشیده، یک عدد توربان برای پوشاندن موی سر نیز وجود دارد. برخی از عروس خانم ها لباس فرمالیته کلاه دار انتخاب می‌کنند.

لباس فرمالیته پرنسسی

لباس پرنسسی مدلی است که تقریبا برای تمام اندام‌ها مناسب خواهد بود. حتی افرادی که اندام گلابی‌شکل دارند، به‌راحتی می‌توانند لباس فرمالیته مدل پرنسسی را برگزینند. زیرا باوجود دامن کلوش این لباس، بزرگی بیش‌از اندازه پایین تنه را نشان نمی‌دهد و زیبایی اندام عروس خانم را چند برابر می‌کند.

لباس فرمالیته پرنسسی

لباس فرمالیته پرنسسی

لباس پرنسسی بیشتر برای خانم‌های قد بلند مناسب است و به خودی خود قد عروس را بلندتر نشان می‌دهد. افراد ریزنقش و قدکوتاه در دامن‌های پفی و حجیم این مدل لباس گم می‌شوند.

لباس فرمالیته کوتاه

برخی از عروس خانم‌ها برای مراسم فرمالیته، لباس‌های کوتاه را انتخاب می‌کنند. این مدل از لباس بیشتر برای عروس‌هایی که شانه‌های پهن دارند مناسب است. زیرا با انتخاب یک لباس کوتاه توجه سایر افراد از روی شانه‌های عروس برداشته می‌شود و توجه دیگران بیشتر به‌سمت پاها جلب خواهد شد.

مدل لباس فرمالیته کوتاه

مدل لباس فرمالیته کوتاه

بنابراین با آشنایی با لباس عروس فرمالیته کوتاه می‌توان گفت خانم‌هایی که از فرم پاهای خود راضی نیستند، بهتر است این مدل را انتخاب نکنند. این مدل به‌دلیل داشتن دامن کوتاه، وزن کمی دارد و پوشیدن آن برای طولانی مدت عروس را خسته نخواهد کرد.

لباس فرمالیته پاییزی

برخی از زوج‌ها تمایل دارند فرمالیته خود را در فصل پاییز برگزار کنند، اما به‌دلیل سردی هوا خام‌ها نمی‌توانند لباس فرمالیته دکلته و نازک را بپوشند. کنتراست رنگ در فصل پاییز جلوه زیبایی به عکس‌های زوجین می‌دهد. در این فصل استفاده از رنگ‌های تیره مانند زرشکی و یا رنگ‌های ملایم‌تر مانند نباتی و کرم پیشنهاد می‌شود.

لباس فرمالیته حریر

لباس حریر یک گزینه دیگر برای عروس خانم‌ها به‌حساب می‌آید. پوشیدن این نوع لباس به‌دلیل پارچه سبکی که دارد، برای طولانی مدت بسیار راحت خواهد بود. لباس حریر در باد، حالت زیبایی پیدا می‌کند و عکاس می‌تواند با حرکت لباس صحنه‌های جذابی را ثبت خلق کند.

لباس فرمالیته عروس رنگی

بسیاری از عروس خانم‌ها تمایل دارند عکس‌های فرمالیته آن‌ها با عکس‌های مراسم عروسی متفاوت شود. ازاین‌رو لباس‌های رنگی را برای فرمالیته خود انتخاب می‌کنند. درصورت انتخاب لباس عروس فرمالیته جذاب و رنگی، باید رنگ لباس داماد نیز با آن ست شود. در بین لباس‌های فرمالیته رنگی، لباس مشکی یک مدل خاص به‌حساب می‌آید و طرفداران زیادی پیدا کرده است.

جمع‌بندی

در هنگام آشنایی با لباس عروس فرمالیته می‌توان دریافت که مدل‌های متفاوتی برای فرمالیته وجود دارد. در هنگام انتخاب یک لباس فرمالیته مناسب، عروس خانم‌ها باید به نکات زیادی توجه کنند. به‌عنوان مثال جنس پارچه، رنگ، مدل لباس، هماهنگ بودن لباس با مدل مو و آرایش عروس، مناسب بودن آن برای فصل  فاکتورهایی است که در هنگام خرید لباس مهم خواهد بود.

تبلیغات مزون ویونا
تبلیغات مزون ویونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *