نکات انتخاب کفش عروس

راهنمای انتخاب کفش عروس؛ هم راحت هم زیبا!

انتخاب یک کفش مناسب برای روز عروسی، یکی از مهم‌ترین کارهایی است که باید قبل از فرا رسیدن عروسی انجام دهید. ممکن است فکر کنید پس از آنکه مدل لباس عروس خود را انتخاب کردید، انتخاب کفش عروس برایتان راحت می‌شود. اما باید بدانید که اینطور نیست. انتخاب یک کفش مناسب برای این روز مهم، کاری بسیار حساس و چالشی است. زیرا باید به سراغ انتخاب کفشی بروید که نه تنها زیبا و هماهنگ با لباس عروس‌تان باشد، بلکه کفش راحتی بوده و متناسب با فرم پاهای شما باشد.

موارد و نکات زیادی هستند که با توجه به آن‌ها می‌توانید کار خرید و انتخاب کفش عروس را برای خود راحت‌تر کنید. این مقاله، یک راهنمای کامل برای انتخاب کفش عروس است و در آن تمام نکاتی که برای این کار نیاز دارید، وجود دارد. تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید، تا بتوانید به عنوان یک عروس، یک کفش مناسب برای این مراسم مهم خود انتخاب کنید.

نکات مهم در انتخاب کفش عروس

نکات مهم در انتخاب و خرید کفش عروس

نکات مهم در انتخاب و خرید کفش عروس

موضوع انتخاب کفش عروس، دقیقاً به اندازه انتخاب مدل لباس عروس، موضوع مهم و چالشی است. به همین دلیل باید زمان و وقت کافی را به این کار اختصاص دهید. زیرا در صورتی که کفش مناسبی را برای این شب مهم انتخاب نکنید، نه تنها در راه رفتن دچار مشکل می‌شوید، بلکه دچار خستگی و کمردرد نیز خواهید شد.

به همین دلیل بهتر است در هنگام انتخاب کفش عروس، توجه ویژه‌ای به راحت بودن آن‌ها داشته باشید. از طرف دیگر باید کفشی را انتخاب کنید، که با مدل لباس عروس‌تان کاملاً هماهنگ باشد.

در ادامه این بخش، تمام نکات مهمی که به شما کمک می‌کند تا بتوانید بهترین کفش عروس را برای خود انتخاب کنید، به طور مفصل بیان خواهیم کرد.

پیشنهاد مطالعه:  ۱۰ نکته مهم برای اجاره لباس عروس

استایل عروس مهم است

قبل از هرچیز به استایل و سلیقه‌ی خود توجه کنید. مهم‌ترین موردی که باعث زیبا و جذاب‌تر شدن شما در این روز مهم می‌شود، هماهنگی استایل شما است. سعی کنید در انتخاب مدل لباس عروس، مدل کفش عروس، مدل مو و مدل آرایش صورتتان، از یک استایل مشخص و هماهنگ پیروی کنید. توجه به این نکته تا حد زیادی در انتخاب کفش عروس به شما کمک می‌کند.

راحتی کفش اولویت اول است

همانطور که در ابتدای این مقاله اشاره کردیم، اولویت اصلی و اول در هنگام خرید کفش، توجه به راحتی آن است. بهتر است قبل از خرید، کفش را پوشیده و راحتی آن را تست کنید. به خاطر داشته باشید که قرار است در این شب مهم، ساعت‌ها از این کفش استفاده کنید، پس به هیچ عنوان راحتی کفش را فدای زیبایی آن نکنید.

به پاشنه کفش توجه کنید

به پاشنه کفش برای روز عروسی توجه کنید!

به پاشنه کفش برای روز عروسی توجه کنید!

در هنگام انتخاب کفش عروس، به پاشنه کفش دقت زیادی داشته باشید. زیرا قد پاشنه‌های کفش شما باید با قد داماد و قد لباس عروس‌تان هماهنگ باشد. بهتر است اندازه پاشنه کفش به حدی باشد که قد شما هم‌اندازه یا کمی کوتاه‌تر از داماد به نظر برسد. همچنین نباید پاشنه کفش شما به اندازه‌ای بلند باشد که باعث کوتاه دیده شدن قد لباس‌تان شود.

علاوه بر این، مدل پاشنه کفش و بلندی آن در راحتی پا و راحتی راه رفتن‌تان نیز بسیار موثر خواهد بود. به همین دلیل کفش‌های لژدار در مقایسه با کفش‌هایی که پاشنه‌های نازک یا مدل‌دار دارند، انتخاب‌های بهتری هستند.

به مدل و قد لباس عروس توجه کنید

خرید کفش عروسی را باید بعد از انتخاب مدل لباس عروس انجام دهید. زیرا همانطور که اشاره کردیم، در هنگام انتخاب کفش عروس باید به هماهنگ بودن مدل کفش با لباس و مناسب بودن بلندی پاشنه کفش و قد لباس عروس، توجه داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه: معرفی مدل های لباس عروس جدید

رنگ مناسب برای کفش عروس

در هنگام انتخاب رنگ کفش عروس بهتر است به سراغ کفش‌های بروید که هم‌رنگ لباس عروس‌تان باشند. اما اگر دوست دارید کمی تنوع رنگی به استایل‌تان بدهید، می‌توانید از رنگ‌هایی که با رنگ گل‌های دسته گل‌تان هماهنگ هست نیز استفاده کنید. همچنین می‌توانید رنگ کفش عروس را با رنگ نگین‌های لباس عروس یا رنگ ناخن‌هایتان نیز ست کنید.

پیشنهاد مطالعه:  راهنمای خرید لباس عروس پرنسسی

فصل و محل مراسم عروسی مهم است

فصل و محل برگزاری مراسم یکی دیگر از فاکتورهای بسیار مهم در انتخاب کفش عروس محسوب می‌شوند. اگر قرار است مراسم عروسی خود را در فضای بازی مانند باغ یا ساحل برگزار کنید، بهتر است به هیچ وجه از کفش‌هایی که پاشنه‌های تیز دارند استفاده نکنید. کفش‌های لژدار یا کفش‌هایی پاشنه‌ی پهن و کوتاه‌تری دارند برای این فضاها مناسب‌تر هستند.

همچنین اگر مراسم خود را در سالن و فضای سربسته برگزار می‌کنید، باید به جنس کفپوش سالن توجه داشته باشید. معمولاً کفپوش سالن‌ها لیز هستند و احتمالا سُر خوردن و زمین خوردن در این فضاها زیاد است. به همین دلیل بهتر است برای این فضاها، از یک کفش با کفه‌ی آج‌دار استفاده کنید.

انواع مدل کفش عروس

یکی از دلایلی که کار انتخاب کفش عروس را سخت‌تر می‌کند، تنوع بالا در میان مدل‌های مختلف کفش عروس است. شما می‌توانید با توجه به سلیقه خود، برای هر استایلی، کفش‌هایی با مدل‌های مختلف را پیدا کنید. اما همانطور که در بخش قبلی اشاره کردیم، بهتر است برای روز عروسی خود، یک استایل ثابت انتخاب کنید. انتخاب یک استایل مشخص نه تنها به زیبایی بیشتر استایل شما کمک می‌کند، بلکه تا حد زیادی انتخاب‌ها را نیز برای شما راحت‌تر می‌کند.

در میان انواع مدل کفش عروس، 4 مدل کفش مجلسی، اسپرت، پاشنه کوتاه و بدون پاشنه در سال‌های اخیر طرفداران بیشتری داشته است. به همین دلیل در ادامه به معرفی کامل هر یک از این مدل‌ها می‌پردازیم تا به صورت کامل با آن‌ها آشنا شوید.

1. کفش عروس مجلسی

کفش عروس مجلسی و شیک

کفش عروس مجلسی و شیک

کفش‌های مجلسی بی‌شک محبوب‌ترین مدل کفش عروس هستند. کفش‌های مجلسی پاشنه‌دار هستند و تنوع زیادی دارند. شما می‎‌توانید با هر سلیقه‌ای که دارید، به راحتی کفش مجلسی مورد پسند خود را پیدا کنید. این کفش‌ها هم به صورت ساده و با رنگ‌های مختلف در بازار موجود هستند و هم به صورت تزئین شده با اکسسوری‌های مختلف مانند نگین و مروارید موجود هستند.

معمولاً کفش‌های مجلسی نسبت به کفش‌های دیگر، راحتی کمتری دارند. به همین دلیل در هنگام انتخاب و خرید کفش مجلسی عروس، حتما چندین بار آن را تست کرده و با آن راه بروید. همچنین به تناسب فرم کفش با فرم پاهایتان نیز دقت داشته باشید.

پیشنهاد مطالعه:  راهنمای انتخاب مانتو عقد محضری + جدیدترین مدل مانتو عقد

2. کفش عروس اسپرت

مدل کفش اسپرت برای عروس

مدل کفش اسپرت برای عروس

در سال‌های اخیر انتخاب کفش‌های اسپرت به عنوان کفش عروس، بسیار محبوب و ترند شده است. در حالی که در گذشته کمتر کسی به سراغ انتخاب این کفش‌ها برای مراسم عروسی خود می‌رفت. کفش‌های اسپرت نیز مانند کفش‌های مجلسی، تنوع بسیار بالایی دارند که در میان همه آن‌ها، کتانی‌ها محبوب‌ترین نوع محسوب می‌شوند.

اگر قصد دارید مراسم خود را در فضای باز مانند باغ یا در کنار دریا برگزار کنید، انتخاب یک کفش عروس اسپرت، بهترین گزینه برای شما است. همچنین این مدل کفش‌ها برای مراسم فرمالیته نیز یک انتخاب عالی هستند. کفش‌های اسپرت معمولاً بدون پاشنه هستند، اما شما می‌توانید کفش‌های اسپرتی که پاشنه مخفی یا لژدار هستند را نیز انتخاب کنید.

3. کفش پاشنه کوتاه

جدیدترین مدل کفش پاشنه کوتاه برای عروس

جدیدترین مدل کفش پاشنه کوتاه برای عروس

اگر علاقه‌ای به کفش‌های پاشنه بلند ندارید و یا با کفش‌هایی که پاشنه کوتاه‌تر دارند، راحت‌تر هستید، کفش پاشنه کوتاه، مناسب‌ترین انتخاب برای شما است. این مدل کفش‌ها، معمولا پاشنه‌های پهنی با طول 3 تا 5 سانتی متر دارند. کفش‌های پاشنه کوتاه، هم راحتی کفش‌های اسپرت را دارند و هم مانند کفش‌های مجلسی، زیبا و شکیل هستند. از این رو اگر به دنبال یک کفش عروس مناسب هستید، می‌توانید نگاهی به مدل‌های مختلف کفش‌های عروس پاشنه کوتاه بیاندازید.

4. کفش عروس بدون پاشنه

نکات انتخاب کفش عروس بدون پاشنه

نکات انتخاب کفش عروس بدون پاشنه

همانطور که به خوبی از نام این مدل کفش‌ها مشخص است، این کفش‌ها تخت و بدون پاشنه هستند. کفش‌های بدون پاشنه معمولا طبی هستند و راحتی خوبی دارند. اما در انتخاب آن‌ها باید دقت زیادی داشته باشید. زیرا استفاده طولانی از کفش‌های بدون پاشنه نیز مانند کفش‌هایی که پاشنه‌های خیلی بلند دارند، می‌تواند باعث ایجاد کمردرد شود.

اگر اختلاف قدی شما با داماد بسیار کم است و یا شما قد بلندتری نسبت به داماد دارید، بهتر است حتماً یک کفش عروس بدون پاشنه انتخاب کنید. هنگامی که کفش بدون پاشنه برای مراسم عروسی خود می‌خرید، باید قد لباس عروس را طوری تعیین کنید که زیادی بلند نباشد تا زیر پا گیر نکند.

جمع بندی

پیشنهاد می‌کنیم برای خرید کفش عروس، با حوصله و با دقت عمل کنید. هر کفشی که انتخاب می‌کنید را حتماً بارها تست کنید تا از راحتی و مناسب بودن کفش با فرم پای‌تان اطمینان حاصل کنید. همچنین در روز پرو لباس عروس نیز، حتماً کفش‌های‌‌تان را همراه داشته باشید تا بتوانید قد لباس عروس را با قد پاشنه کفش عروس، هماهنگ کنید.

فراموش نکنید که مهم‌ترین نکته برای انتخاب کفش عروس مناسب، توجه به راحتی کفش است. شما می‎‌توانید با توجه به سلیقه خودتان، هر مدل کفش عروسی که می‌پسندید را انتخاب کنید. اما هرگز به خاطر زیبایی، راحتی کفش را فراموش نکنید.

تبلیغات مزون ویونا
تبلیغات مزون ویونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *