مدل آستین لباس عروس

21 مدل انواع آستین لباس عروس + عکس

لباس عروس، مدل‌های بسیار مختلف و متنوعی دارد که هرمدل، در مدل دامن، بالاتنه، یقه یا آستین با مدل‌های دیگر تفاوت دارد. برای آنکه بتوانید از میان این تنوع زیاد، مناسب‌ترین مدل را برای خود انتخاب کنید، باید ابتدا با انواع مدل‌ها آشنا شوید. یکی از مدل‌های محبوب لباس عروس نیز، لباس عروس‌ آستین‌ دار هستند. ما در این مقاله قصد داریم به‌سراغ بررسی این مدل لباس عروس برویم و انواع آستین لباس عروس را معرفی کنیم. ازاین‌رو، اگر شما نیز از آن‌ دسته از افرادی هستید که دوست دارید از مدل لباس عروس آستین‌دار یا پوشیده استفاده کنید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

مدل‌‌های مختلف لباس عروس آستین‌دار

مدل‌‌های مختلف لباس عروس آستین‌دار

مدل‌‌های مختلف لباس عروس آستین‌دار

در این بخش، به‌سراغ معرفی مدل‌های مختلف آستین لباس عروس می‌رویم و به شما می‌گویم هر مدل، برای چه فرم بدنی مناسب است. همچنین پیشنهاد می‌دهیم که برای دوخت هر مدل آستین لباس عروس، بهتر است از چه نوع پارچه‌ای استفاده کنید که در این خصوص مزون لباس عروس بهتر می‌تواند شما را راهنمایی کند. انواع آستین لباس عروس عبارتند از:

لباس عروس آستین سه ربع

مدل لباس عروس آستین سه ربع

مدل لباس عروس آستین سه ربع

لباس عروس آستین سه ربع، در گذشته، محبوبیت بسیار زیادی داشت. آستین‌های سه ربع را می‌توان با انواع مختلف پارچه‌های گیپور، دانتل یا ساده طراحی کرد، اما بهتر است از پارچه‌های توری نازک برای دوخت این مدل استفاده نشود. این مدل آستین معمولاً آزادی کمی دارد و به دست می‌چسبد، به‌همین دلیل برای افرادی که بازوهای پُری دارند یا قد دست‌هایشان کوتاه است، لباس عروس آستین سه ربع انتخاب مناسبی نیست.

لباس عروس آستین حلقه‌ای

لباس عروس آستین حلقه ای مدلی است که می‌تواند به‌خوبی با انواع مدل‌های لباس عروس هماهنگ شود. لباس عروس آستین حلقه ای تنها قسمت سرشانه را می‌پوشانند و دست‌ها کاملاً آزاد و راحت هستند. به‌همین دلیل، برای افرادی که شانه‌های پهن یا بازوهای درشتی دارند، مناسب نیست.

لباس عروس آستین پفی

لباس عروس مدل آستین پفی

لباس عروس مدل آستین پفی

لباس عروس آستین پفی ازجمله لباس عروس‌های کلاسیک محسوب می‌شود. لباس عروس استین سه ربع پفی، با دو قد کوتاه و بلند و برروی هرمدل لباس عروسی قابل طراحی و اجرا است. به‌همین دلیل، شما می‌توانید انواع لباس عروس آستین پفی بلند و لباس عروس آستین پفی کوتاه را پیدا کنید. اگر بازوها ودست‌های خیلی لاغر یا خیلی پُری دارید، می‌توانید از این مدل آستین استفاده کنید و به‌خوبی دست‌ها و بازوهایتان را بپوشانید. بهتر است برای دوخت این مدل آستین از پارچه‌های ساده استفاده کنید.

پیشنهاد مطالعه:  راهنمای انتخاب کفش عروس؛ هم راحت هم زیبا!

لباس عروس آستین حلزونی

لباس عروس آستین حلزونی

لباس عروس آستین حلزونی

آستین حلزونی لباس عروس، یک مدل خاص و بسیار زیبا هستند. مدل آستین حلزونی جدید، معمولاً چندلایه هستند و بیشتر از پارچه‌های گیپور یا طرح‌دار برای دوخت لباس عروس آستین حلزونی استفاده می‌شود. آستین حلزونی لباس عروس، برای لباس‌هایی که بالاتنه‌ی شلوغ و کارشده و دامن‌های پفی و بلند دارند، مناسب‌تر است.

لباس عروس آستین بلند

آستین بلند برای عروس

آستین بلند برای عروس

قد آستین، یکی از مهم‌ترین موارد در انتخاب مدل انواع آستین لباس عروس است. اگر دوست دارید لباس عروس پوشیده و باحجابی داشته باشید، باید به سراغ لباس عروس آستین بلند بروید. این مدل آستین‌ها، برای لباس عروس‌های پرنسسی، مدل ماهی و دنباله‌دار، مناسب‌تر هستند. بهتر است جنس آستین‌های بلند با جنس پارچه لباس عروس یکی باشد تا زیبایی و جلوه‌ی بیشتری به لباس بدهد.

پیشنهاد می‌کنیم نکات خرید و انتخاب لباس عروس پوشیده و با حجاب را مطالعه کنید. 

لباس عروس آستین کوتاه

لباس عروس آستین کوتاه 2023

لباس عروس آستین کوتاه 2023

ممکن است تصور کنید، آستین‌های کوتاه انتخاب مناسبی برای لباس عروس نیستند، اما اینظور نیست. آستین‌های کوتاه نیز همانند آستین‌های بلند و سه ربع، زیبایی چشم‌گیری به لباس‌های عروس می‌دهند. این مدل آستین‌ها معمولاً راسته هستند و قد آن‌ها نیز تا وسط بازو یا بالای آرنج است و بازوها را می‌پوشاند. به‌همین دلیل، اگر دست‌های کشیده ولی بازوهای بیش‌ازحد لاغری دارید، می‌توانید از لباس عروس آستین کوتاه استفاده کنید.

لباس عروس آستین گیپور

لباس عروس آستین گیپور

لباس عروس آستین گیپور

همانطور که اشاره کردیم، برای دوخت انواع آستین لباس عروس از پارچه‌های مختلفی می‌توان استفاده کرد. یکی از این پارچه‌ها، پارچه‌ی گیپور است. آستین‌های گیپور، به‌دلیل طرح‌های جذاب و متنوعی که دارند، ظاهر بسیار زیبا و قشنگی به لباس عروس می‌دهند. همچنین، از این پارچه برای دوخت مدل‌های مختلف آستین نیز می‌توان استفاده کرد. لباس عروس آستین گیپور، برای افرادی که دوست دارند پوشانندگی بیشتر و زیبایی بیشتر را در لباس عروس خود داشته باشند، مناسب است.

لباس عروس آستین ساتن

آستین ساتن برای لباس عروس

آستین ساتن برای لباس عروس

پارچه‌ی ساتن نیز یکی دیگر از پارچه‌های مرغوب و ارزنده‌ای است که در دوخت لباس عروس آستین‌دار به کار گرفته می‌شود. اگر دوست دارید یک لباس عروس آستین‌دار ساده و زیبا داشته باشید، به‌سراغ لباس عروس آستین ساتن بروید. پارچه ساتن برای دوخت آستین‌های ساده و دنباله‌دار بسیار مناسب است و برای انواع مدل‌های لباس عروس نیز، انتخاب مناسبی محسوب می‌شود.

پیشنهاد مطالعه:  بورس لباس عروس تهران کجاست؟ معرفی 9 مرکز خرید لباس عروس

لباس عروس آستین توری

لباس عروس آستین توری

لباس عروس آستین توری

لباس عروس آستین توری، انتخاب آن دسته از عروس‌هایی است که طرفدار سبک مینیمال هستند. آستین‌های توری به‌خوبی با مدل‌های ساده و مینیمال لباس عروس هماهنگ می‌شوند. این آستین‌ها معمولاً با قد بلند و کمی آزاد طراحی و دوخته می‌شوند و برای افرادی که اندام مناسب و دست‌های ظریفی دارند، بسیار عالی هستند.

لباس عروس تک آستین

یکی از مدل‌های ترند لباس عروس آستین‌دار، لباس عروس تک آستین است. این مدل که در سال‌های اخیر، طرفداران بسیار زیادی پیدا کرده است، برای لباس عروس‌هایی مناسب است که دامن‌های ساده، دنباله‌دار و غیرپفی دارند. قد این مدل آستین، بلند است و می‌تواند مدل راسته یا پفی داشته باشد. بهتر است اگر دست‌ها و بازوهای پُری دارید یا شانه‌های خیلی پهنی دارید، از این مدل آستین استفاده نکنید. برای دوخت این مدل آستین، باید به مدل یقه لباس عروس دقت زیادی داشته باشید و بهتر است برای دوخت آن به‌سراغ پارچه‌هایی غیر از پارچه‌ی گیپور و دانتل بروید.

لباس عروس آستین بلند و دنباله‌دار

لباس عروس آستین بلند و دنباله‌دار

لباس عروس آستین بلند و دنباله‌دار

آستین‌های دنباله‌دار نیز یکی از مدل‌های محبوب آستین لباس عروس هستند. این مدل آستین‌ها تا پایین پا ادامه دارند و معمولاً از جنس پارچه‌هایی مانند حریر یا ساتن دوخته می‌شوند. قسمت‌های بالایی آستین دنباله‌دار جذب دست بوده و در قسمت‌های پایینی، گشاد می‌شود. همچنین، قسمت‌های بالایی این آستین معمولاً سنگ‌دوزی‌شده و کارشده است تا زیبایی بیشتری به لباس بدهد. اگر قد دست‌هایتان کوتاه است، آستین‌های دنباله‌دار را فراموش نکنید. در زمان برگزاری مراسم در تالار عروسی خود مراقب تمیز ماندن این آستین‌ها باشید.

لباس عروس آستین کلوش

مدل لباس عروس آستین کلوش

مدل لباس عروس آستین کلوش

آستین کلوش به آستینی گفته می‌شود که در قسمت سرشانه تا آرنج، راسته است و پس از آن گشاد می‌شود. لباس عروس آستین کلوش، مدل‌های بسیار مختلفی دارد که شامل: لباس عروس آستین کلوش کوتاه، لباس عروس آستین کلوش طبقه‌ای و لباس عروس آستین کلوش چاکدار می‌شود. برای استفاده از هریک از این مدل‌ها، باید به مدل یقه و مدل دامن لباس عروس توجه زیادی داشته باشید تا مناسب‌ترین آستین کلوش را برای لباس خود انتخاب کنید. این مدل آستین، ازجمله مدل‌هایی است که برای انواع فرم‌های سرشانه و دست مناسب است. این مدل آستین برای لباس عروس مدل ماهی نیز مناسب است.

پیشنهاد می‌کنیم مدل ها و نکات انتخاب لباس عروس مدل ماهی را مشاهده کنید.

لباس عروس آستین حریر

اگر به‌دنبال یک لباس عروس آستین‌دار جذاب و خاص می‌گردید، لباس عروس آستین حریر را انتخاب کنید. این مدل آستین، زیبایی و ظاهر فوق‌العاده‌ای به لباس می‌دهد و برای انواع مدل‌های آستین بلند، مناسب است. آستین‌های حریر برای لباس عروس‌های پرنسسی، راسته یا پلی‌دار، انتخاب خوبی است.

لباس عروس آستین اسقفی

لباس عروس آستین اسقفی

لباس عروس آستین اسقفی

یکی دیگر از انواع مدل آستین، آستین اسقفی است. آستین اسقفی برای افرادی که ساده‌پسند هستند، انتخاب بسیار مناسبی است. این مدل آستین، راسته است و مچ می‌خورد. برای دوخت آستین اسقفی برای لباس عروس، بهتر است از پارچه‌های توری استفاده کنید. این مدل، برای افرادی که قد بلند و دستان لاغر و ظریفی دارند، مناسب‌تر است.

پیشنهاد مطالعه:  لباس بله برون ؛ مدل های جدید 2024 + نکات انتخاب و خرید

لباس عروس آستین پوئت

اگر از طرفداران سبک‌های مدرن و فانتزی هستید، لباس عروس آستین پوئت، می‌تواند بهترین انتخاب برای شما باشد. آستین‌های پوئت، گشاد و حجیم هستند و مچ عریضی دارند. این مدل آستین بهتر است از پارچه‌های نازک و توری دوخته شود تا نما و ظاهر جذاب‌تر و زیباتری داشته باشد. این نکته را باید از مزون های لباس عروس خود بخواهید. اگر مچ یا بازوهای پُری دارید، این آستین، انتخاب بسیار مناسبی برای شما است.

لباس عروس آستین پرنسسی

انواع آستین لباس عروس: آستین پرنسسی

انواع آستین لباس عروس: آستین پرنسسی

آستین پرنسسی یکی دیگر از مدل‌های آستین لباس عروس آستین‌دار است. این مدل آستین‌ها معمولاً کارشده هستند، قد بلندی دارند و از جنس پارچه‌های بسیار مرغوب دوخته می‌شوند. اگر قد دست‌هایتان کوتاه است، می‌توانید از این مدل آستین استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم راهنمای خرید لباس عروس پرنسسی را مشاهده کنید. 

لباس عروس با آستین بیرون شانه

لباس عروس با آستین بیرون شانه

لباس عروس با آستین بیرون شانه

این مدل لباس عروس آستین‌دار، آزادی حرکت بسیار خوبی دارد. در این مدل، آستین‌ها کوتاه هستند و پایین شانه، روی بازوها قرار می‌گیرند. لباس عروس با آستین بیرون شانه، سرشانه و استخوان ترقوه شما را برجسته و نمایان می‌کند. به‌همین دلیل برای افرادی که اندام لاغرتری دارند، انتخاب بهتری محسوب می‌شوند.

لباس عروس با آستین تسمه‌ای

آستین تسمه‌ای یا آستین اسپاگتی

آستین تسمه‌ای یا آستین اسپاگتی

آستین تسمه‌ای که به آن آستین اسپاگتی نیز می‌گویند، بند نازکی است که روی سرشانه قرار می‌گیرد. این مدل آستین، پوشانندگی ندارد و تنها به ایستایی بهتر لباس و جذاب‌تر شدن ظاهر آن کمک می‌کند. این مدل آستین، برای لباس‌هایی که یقه هفت دارند، مناسب‌تر است.

لباس عروس با آستین پَردار

لباس عروس با آستین پَردار، انتخاب عروس‌هایی است که طرفدار لباس‌های خاص و متفاوت هستند. آستین این مدل لباس عروس آستین‌دار از جنس تور بوده و معمولاً کمی گشاد و چین‌دار طراحی می‌شود و سرآستین آن با پَر کار شده است.

لباس عروس آستین‌دار شاین

پارچه‌های شاین یکی از انتخاب‌های بسیار محبوب برای دوخت لباس عروس و آستین آن هستند. این پارچه‌ها که در سال‌های اخیر، ترند بوده‌اند، برای دوخت انواع مدل‌های آستین لباس عروس، مورد استفاده قرار گرفته‌اند. بهتر است از این پارچه‌ها برای دوخت آستین‌های سه ربع یا کوتاه استفاده کنید تا ظاهر بهتری به لباس شما بدهند.

لباس عروس با آستین کارشده

لباس عروس با آستین کارشده

لباس عروس با آستین کارشده

آستین‌های کارشده نیز یکی دیگر از مدل‌های آستین لباس عروس هستند. این آستین‌ها از پارچه‌های ساده دوخته می‌شوند و روی آن‌ها طرحی را با اکسسوری‌های مختلف مانند: سنگ، نگین، مروارید یا نوارهای مخصوص کار می‌کنند. همچنین، ممکن است از گلدوزی یا دکمه نیز برای ایجاد یک طرح یا ظاهر زیبا روی آستین‌ها، استفاده شود.

هنگام انتخاب لباس عروس آستین‌دار به چه نکاتی توجه کنیم؟

در سال‌های اخیر، طراحان مد، مدل‌های مختلفی را برای آستین لباس عروس، درنظر گرفته‌اند. به‌همین دلیل، تنوع بسیار زیادی در میان مدل‌های مختلف لباس عروس آستین‌دار مشاهده می‌کنید. هنگام انتخاب بهترین مدل لباس عروس آستین‌دار، باید به موارد زیر دقت داشته باشید:

  • مدل لباس عروس
  • فرم شانه‌ها
  • چاق یا لاغر بودن بازوها و دست‌ها
  • جنس پارچه لباس
  • راحتی لباس

با درنظرگرفتن این موارد و با توجه به سلیقه و نظر شخصی خودتان، می‌توانید مدل آستین  Sleeves مناسب را برای لباس عروس خود انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کینم مدل جدید لباس عروس را مشاهده کنید.

کدام مدل آستین لباس عروس توجه شما را جلب کرد

در این مقاله، به معرفی انواع آستین لباس عروس و نکات مهمی که برای انتخاب لباس عروس آستین‌دار نیاز دارید، پرداختیم. حالا، شما می‌توانید با درنظرگرفتن سلیقه شخصی خودتان و مواردی مانند آزادی حرکتی هر مدل آستین، بهترین لباس عروس آستین دار را انتخاب کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای آنکه انتخاب بهتری داشته باشید، با طراح لباس عروس خود نیز، مشورت کنید.

تبلیغات مزون ویونا
تبلیغات مزون ویونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *