لباس عروس مدل ماهی + نکات انتخاب و مدل های

لباس عروس مدل ماهی + مدل‌های جدید 2024

یکی از مدل‌های لباس عروسی که در سال‌های اخیر، طرفداران زیادی پیدا کرده است، لباس عروس مدل ماهی است. این مدل لباس عروس، درعین سادگی، بسیار زیبا و خیره‌کننده است. برخلاف مدل‌های پرنسسی و پفی که دامن‌های بزرگ و پفی دارند؛ لباس عروس ماهی، دامنی کاملاً ساده دارد.

در این سال‌ها، مدل ماهی در میان عروس‌ها، ترند و پرطرفدار بوده است. این موضوع سبب شده تا تنوع زیادی در این مدل ایجاد شود و مدل‌های مختلفی از لباس عروس طرح ماهی طراحی و دوخته شود. این مقاله به معرفی کامل لباس عروس مدل ماهی می‌پردازد و انواع این مدل را به شما معرفی می‌کند. اگر شما هم از طرفدارن این مدل لباس عروس هستید، تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید، تا اطلاعات لازم درباره‌ی این مدل لباس عروس را به‌دست آورید.

ویژگی‌های لباس عروس پفی یا ماهی

"ویژگی

همانطور که از نام این مدل مشخص است، طرح کلی لباس عروس پفی یا ماهی به شکل یک ماهی است. قسمت بالاتنه‌ی این مدل، کاملاً جذب و چسبان است و از کمر به پایین کمی گشاد و کلوش می‌شود. مهم‌ترین ویژگی‌های این مدل نیز، جنس پارچه و نوع آستین لباس عروس است. در ادامه، هریک از این ویژگی‌ها را به‌طور مفصل بررسی می‌کنیم.

جدیدترین مدل‌های لباس عروس ماهی

برای ایجاد تنوع در لباس عروس پفی یا ماهی جذاب و پرطرفدار، طراحان خلاقیت‌های زیادی انجام داده‌اند. درمیان تمام این مدل‌ها، 5 مدل لباس عروس زیر، جدیدترین مدل‌های بسیار زیبای این مدل لباس عروس هستند که در بهترین مزون لباس عروس تهران می‌توانید پیدا کنید.

پیشنهاد مطالعه:  شنل لباس عروس؛ جدیدترین مدل‌های خاص + عکس

لباس عروس مدل ماهی دنباله دار

شیک ترین مدل های لباس عروس مدل ماهی

شیک ترین مدل های لباس عروس مدل ماهی

یکی از محبوب‌ترین مدل‌های لباس عروس مدل ماهی در اینستاگرام، مدل دنباله‌دار است. در این مدل، دامن و دنباله‌ی لباس عروس کاملاً بلند طراحی می‌شود و پشت‌سر عروس، روی زمین کشیده می‌شود. باوجود زیبایی زیادی که مدل دنباله‌دار دارد، بهتر است از این مدل در مراسم عروسی اصلی، استفاده نکنید. زیرا آزادی عمل را از شما می‌گیرد و راه رفتن و رقصیدن را برای شما سخت می‌کند. انتخاب این مدل برای مراسم فرمالیته و عکاسی، مناسب‌تر است.

لباس عروس مدل ماهی پوشیده

لباس عروس دامن ماهی پوشیده

لباس عروس دامن ماهی پوشیده

در این مدل، از یقه‌های بسته و بلند استفاده می‌شود و آستین‌ها نیز مدل بلند و چسبان هستند. لباس عروس‌های طرح ماهی پوشیده برای استفاده در فصل‌های سرد و محیط‌های باز و یا برای افرادی که دوست دارند از لباس عروس‌های باحجاب استفاده کنند، بسیار مناسب است.

لباس عروس مدل ماهی پشت باز

جدیدترین مدل لباس عروس ماهی پشت باز

جدیدترین مدل لباس عروس ماهی پشت باز

این مدل را می‌توان یکی از شیک‌ترین مدل‌ های لباس عروس ماهی، دانست. بهتر است بالاتنه‌ی این مدل از جنس پارچه‌های گیپور، دانتل یا تور طراحی شود تا زیبایی و جذابیت بیشتری داشته باشد. در این نوع لباس عروس معمولاً از آستین‌های حلقه‌ای یا کوتاه استفاده می‌شود.

پیشنهاد عروسیمون: راهنمای کامل انتخاب تور عروس

لباس عروس پف‌دار مدل ماهی

لباس عروس پف‌دار مدل ماهی

لباس عروس پف‌دار مدل ماهی

اگر، هم از طرفداران دامن‌های پفی هستید، و هم از طرفداران لباس عروس ماهی، این مدل را انتخاب کنید. در این مدل، دامن لباس عروس، از قسمت ران پا، به‌صورت پفی و چین‌دار دوخته می‌شود. البته در طراحی این مدل باید دقت زیادی داشته باشید تا هنگام راه رفتن، مشکل پیدا نکنید.

لباس عروس مدل ماهی دو دامنه

لباس عروس طرح مدل ماهی پوشیده

لباس عروس طرح مدل ماهی پوشیده

یک مدل لباس عروس طرح ماهی شیک و جدید دیگر، لباس عروس مدل ماهی دو دامنه است. دامن اول این مدل، همان دامن اصلی لباس است که به صورت تنگ و جذب طراحی می‌شود. سپس، یک دامن بزرگ و پفی دیگر، از قسمت کمر به لباس وصل می‌شود. این مدل می‌تواند شما را کشیده و لاغر نشان دهد.

پیشنهاد مطالعه:  جدیدترین مدل‌های لباس عقد شیک + نکات خرید و انتخاب

برای دیدن مدل‌های جدید و بیشتر، مقاله مدل های لباس عروس را مطالعه نمایید.

لباس عروس مدل ماهی مناسب چه کسانی است؟

در پاسخ به سوال لباس عروس مدل دم ماهی برای چه اندام‌هایی پیشنهاد می‌شود؟ باید بگوییم به‌طورکلی، لباس عروس مدل ماهی برای آن دسته از افرادی که لاغر اندام هستند و قد بلندی دارند، انتخاب بهتری است. افرادی که فرم بدن آن‌ها به شکل ساعت شنی یا مثلث برعکس است، می‌توانند باخیال راحت، از این مدل لباس عروس استفاده کنند. همچنین، این مدل، برای افرادی که فرم بدن مستطیلی و قد بلندی دارند نیز بسیار مناسب است. پیشنهاد می‌کنیم، کسانی که بالاتنه‌ی خیلی ریز یا خیلی درشت دارند، از خرید لباس عروس از مزون های لباس عروس، صرف نظر کنند. زیرا این مدل نمی‌تواند نقاط قوت و زیبایی‌های اندام آن‌ها را به‌خوبی نمایش دهد.

مناسب‌ترین پارچه برای لباس با دامن ماهی

مناسب‌ترین پارچه برای لباس عروس ماهی

مناسب‌ترین پارچه

باتوجه‌ به الگو و طرح مدل لباس عروس ماهی، بهتر است این لباس را از پارچه‌هایی با جنس ساتن، گیپور یا دانتل بدوزید. لختی و نوع آویزش این پارچه‌ها به زیباتر ایستادن این لباس روی تن شما، کمک زیادی می‌کنند.

  • پارچه دانتل: پارچه دانتل یکی از محبوب‌ترین و گران‌قیمت‌ترین پارچه‌هایی است که برای دوخت لباس عروس مدل ماهی مورد استفاده قرار می‌گیرد. از این پارچه می‌توان برای دوخت بالاتنه یا دنباله لباس عروس استفاده کرد. همچنین، استفاده از پارچه دانتل روی قسمت‌هایی از دامن لباس نیز، طرح متفاوت و زیبایی به لباس عروس می‌بخشد. علاوه‌براین، از پارچه دانتل برای دوخت آستین لباس عروس مدل ماهی ایرانی نیز، استفاده می‌شود.
  • پارچه ساتن: لباس عروس ماهی ساتن، یکی از پرطرفدارترین مدل‌های لباس عروس سال‌های اخیر است. این پارچه نه تنها ایستایی بسیار خوبی دارد، بلکه ظاهر بسیار شیک و جذابی نیز به لباس می‌بخشد. می‌توانید برای زیباتر کردن لباس‌تان، از ترکیب پارچه ساتن و دانتل نیز استفاده کنید.

پیشنهاد می‌کنیم نکات خرید لباس عروس ساتن را مطالعه کنید. 

بهترین نوع آستین برای لباس عروس مدل ماهی

آستین برای <yoastmark class=

دومین ویژگی مهم لباس عروس‌های با مدل ماهی، مدل آستین این لباس‌ها است. اگر دوست دارید این لباس عروس را، به‌صورت آستین‌دار استفاده کنید، باید به فرم یقه، جنس لباس و مدل بالاتنه‌ی آن دقت داشته باشید. انواع مدل‌هایی که می‌توان برای آستین این مدل لباس عروس استفاده کرد، عبارتند از:

  • آستین بلند: اگر دوست دارید، لباس عروس پوشیده مدل ماهی داشته باشید، می‌توانید از این نوع آستین برای لباستان استفاده کنید. آستین‌های بلند لباس عروس طرح ماهی، می‌توانند کلوش یا کاملاً جذب باشند.
  • آستین چسبان: آستین‌های چسبان از سرشانه تا مچ دست، کاملاً جذب دست هستند و به شکل بلند یا سه رب طراحی می‌شوند.
  • آستین کلوش: آستین‌های کلوش لباس عروس ماهی، از سرشانه تا آرنج کاملاً چسبان هستند و از آرنج حالت کلوش پیدا می‌کنند.
  • آستین کوتاه: آستین‌های کوتاه و سه رب یکی از بهترین انتخاب‌ها برای این مدل لباس است که اگر از جنس تور یا دانتل باشند، زیبایی بسیار زیادی به این مدل لباس عروس می‌بخشند.
  • آستین حلقه‌ای: اگر محدودیتی در پوشش ندارید، مدل لباس عروس ماهی با آستین حلقه‌ای، می‌تواند برای شما بسیار مناسب باشد.
پیشنهاد مطالعه:  لباس عروس پوشیده؛ نکات انتخاب + مدل های جدید

به این چند نکته توجه کنید

انتخاب لباس عروس ماهی

انتخاب لباس عروس ماهی

اگر می‌خواهید از لباس عروس مدل ماهی استفاده کنید، حتماً به این نکات توجه کنید.

  1. حتماً از کفش پاشنه بلند استفاده کنید. پوشیدن کفش پاشنه بلند با این مدل لباس، راه رفتن را برای شما راحت‌تر می‌کند. همچنین، قد بلند این لباس با کفش پاشنه بلند، زیباتر می‌شود.
  2. از مدل موهای ساده استفاده کنید. با درنظرگرفتن مدل یقه لباس‌تان، از مدل موهای باز یا بسته‌ی ساده استفاده کنید.
  3. مکان و نوع مراسم خود را در نظر بگیرید. انتخاب این نوع دامن برای مراسم‌هایی که در فضاهای بازی مثل باغ یا ساحل برگزار می‌شوند، مناسب نیست. بهتر است در این فضاها از مدل‌هایی استفاده کنید که آزادتر باشند و راه رفتن با آن‌ها راحت‌تر باشد. همچنین، این مدل لباس عروس، برای مراسم‌های عقد یا مراسم‌های ساده و محضری، مناسب نیست.

لباس عروس مدل ماهی به انگلیسی

در زبان انگلیسی به دامن مدل ماهی Fishtail Skirt می‌گویند. حال اگر دامن لباس عروس از نوع ماهی باشد به انگلیسی عبارت Fishtail Skirt Wedding Dresses برای آن صحیح است.

لباس عروس با دامن ماهی

یکی از جدیدترین مدل‌های لباس عروس در سال‌های اخیر، لباس عروس مدل ماهی است. این لباس که بسیار ساده و مینیمال است، می‌تواند زیبایی و جذابیت بسیار زیادی به شما ببخشد. این مدل زیبا و جذاب، تنوع بسیار زیادی دارد و هرکسی می‌تواند متناسب با سلیقه خود، بهترین مدل لباس عروس دم ماهی را پیدا کند. بهتر است همراه با این مدل لباس عروس، از اکسسوری‌ها و مدل موی ساده استفاده کنید تا ظاهر جذاب‌تری داشته باشید.

تبلیغات مزون ویونا
تبلیغات مزون ویونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *