نکات انتخاب لباس عروس پوشیده

لباس عروس پوشیده؛ نکات انتخاب + مدل های جدید

یکی از جذاب‌ترین و البته چالشی‌ترین کارهای قبل از مراسم عروسی، انتخاب لباس عروس است. بعضی از افراد به دلایل مختلفی، مثل اعتقادات مذهبی، دوست دارند که از مدل لباس عروس پوشیده استفاده کنند. ممکن است انتخاب لباس عروس برای این افراد، کمی سخت‌تر و چالشی‌تر باشد. زیرا این افراد باید برای انتخاب یک لباس عروس با حجاب کامل، به نکات زیادی توجه داشته باشند.

در این مقاله از سایت عروسیمون، به سراغ معرفی لباس عروس‌های پوشیده یا باحجاب رفته‌ایم. ازاین‌رو، پیشنهاد می‌کنیم اگر شما هم دوست دارید یک لباس عروس باحجاب و زیبا را برای مراسم عروسی خود انتخاب کنید، با ما همراه باشید.

مهم‌ترین ویژگی‌های لباس عروس باحجاب

ویژگی های لباس عروس حجاب دار

ویژگی های لباس عروس حجاب دار

یک لباس عروس پوشیده‌ی شیک باید ویژگی‌هایی داشته باشد که هم باعث راحتی لباس شود و هم آن را زیباتر کند. این ویژگی‌ها عبارتند از:

 • جنس پارچه‌ی به‌کاررفته در دوخت لباس
 • مدل لباس
 • رنگ لباس
 • مدل آستین لباس

علاوه‌براین موارد، یک لباس عروس باحجاب شیک، باید به راحتی با اکسسوری‌ها و جواهرات عروس نیز هماهنگ شود. در ادامه، هر یک از این ویژگی‌ها را به‌طورکامل بررسی می‌کنیم.

جدیدترین مدل‌ های لباس عروس پوشیده

همانطور که اشاره کردیم، مدل لباس عروس، یکی از ویژگی‌های مهم یک لباس عروس پوشیده است. در میان تنوع بالای مدل‌های لباس عروس، شما باید به سراغ مدل‌هایی بروید که هم به‌روز و شیک باشند و هم با اندام و فرم بدن‌تان، تناسب داشته باشند. برای اینکه بتوانید انتخاب بهتری داشته باشید، باید با انواع مدل‌های مختلف لباس عروس، آشنا شوید. جدیدترین مدل‌های لباس عروس پوشیده، شامل موارد زیر می‌شود:

لباس عروس حجاب‌دار پرنسسی

لباس عروس پرنسسی باحجاب

لباس عروس پرنسسی باحجاب

بارزترین ویژگی لباس عروس‌های پرنسسی، جنس پارچه‌ی آن‌ها است. این مدل که دامن بلند و کمی پف‌دار دارد، از پارچه‌های بسیار باکیفیت و گران‌قیمت دوخته می‌شود. همچنین، بالاتنه‌ی لباس عروس پرنسسی نیز معمولاً شلوغ و کارشده است. ازاین‌رو، یکی از بهترین مدل‌ها برای لباس عروس اسلامی، مدل پرنسسی است که ظاهر بسیار زیبایی دارد. شما می‌توانید یک آستین بلند یا سه رب زیبا را به این مدل اضافه کنید و با یک کلاه، حجاب خود را کامل کرده و مانند یک پرنسس بدرخشید.

برای دیدن مدل‌های بیشتر مقاله راهنمای خرید لباس عروس پرنسسی را مطالعه نمایید.

لباس عروس پفی باحجاب

لباس عروس پفی باحجاب

لباس عروس پفی باحجاب

لباس عروس پفی، لباس عروسی است که یک دامن بلند و بزرگِ پف‌دار دارد و بالاتنه‌ی آن تنگ و چسبان است. اکثر لباس عروس‌های پفی، همراه با آستین‌های بلند یا سه رب طراحی می‌شوند. به‌همین‌دلیل، مدل لباس عروس پفی نیز یک انتخاب مناسب برای کسانی است که دوست دارند، از لباس عروس‌های باحجاب و شیک استفاده کنند. این مدل لباس عروس، با توربان‌های بلند نیز هماهنگی و تناسب بسیار خوبی دارد.

پیشنهاد مطالعه:  لباس عروس مدل ماهی + مدل‌های جدید 2024

لباس عروس ساده اسلامی

لباس عروس اسلامی

لباس عروس اسلامی

اگر از آن دسته از افرادی هستید که اعتقاد دارند، زیبایی در سادگی است، در انتخاب لباس عروس پوشیده، دستتان بازتر است. مهم‌ترین نکته‌ای که در لباس عروس پوشیده‌ی ساده باید درنظر بگیرید، استفاده از پارچه‌ی باکیفیت است. پارچه‌های ساتن و حریر، انتخاب‌های خوبی برای یک لباس عروس حجاب‌دار ساده هستند. اما بهتر است از یک کمربند سنگ‌دوزی‌شده یا جواهرات پرزرق‌وبرق همراه با این مدل استفاده کنید. این کار ظاهر جذاب‌تر و بهتری به لباس شما می‌دهد. همچنین استفاده از یک توربان کارشده یا کلاه بزرگ نیز با این مدل، می‌تواند انتخاب مناسبی باشد.

لباس عروس اروپایی پوشیده

لباس عروس اروپایی پوشیده

لباس عروس اروپایی پوشیده

یکی از شیک‌ترین مدل‌های لباس عروس در سال‌های اخیر، مدل‌های اروپایی هستند. این مدل لباس عروس‌ها، درعین سادگی، بسیار جذاب و خیره‌کننده هستند. برای پوشیده کردن این مدل، بهتر است از مدل آستین سه رب یا دانتل و گیپور و یقه‌های بلند ساده استفاده کنید. برای کامل کردن حجاب سر نیز، می‌توانید از یک توربان بلند کارشده و یک تاج زیبا استفاده کنید. انتخاب لباس عروس پوشیده اروپایی برای مراسم فرمالیته نیز انتخاب بسیار مناسبی است.

پیشنهاد می‌کنیم برای آشنایی بیشتر با لباس عروس‌های آستین دار، مقاله انواع مدل های آستین لباس عروس را مطالعه کنید.

لباس عروس دنباله‌دار باحجاب

لباس دنباله دار حجابی

لباس دنباله دار حجابی

لباس عروس‌های دنباله‌دار یکی از محبوب‌ترین مدل‌های لباس عروس‌ها هستند. دنباله‌دار بودن و بلند بودن این لباس‌ها، باعث می‌شود تا حد خوبی، حجاب شما با این لباس، رعایت شود. برای دست‌هایتان نیز می‌توانید از یک دستکش توری سفید و بلند استفاده کنید و یا با یک پارچه گیپور، یک آستین کلوش یا سه رب بدوزید. بهتر است در این مدل، از توربان‌های بلند استفاده نکنید و با کلاه، حجاب خود را کامل کنید.

پیشنهاد عروسیمون: راهنمای کامل انتخاب تور عروس

لباس عروس شنل‌دار پوشیده

انواع لباس عروس پوشیده

نکات انتخاب لباس عروس پوشیده

استفاده از شنل روی لباس عروس، یک تکنیک خوب برای پوشیده کردن، لباس است. اگر مراسم عروسی‌تان مختلط نیست و فقط در بعضی از زمان‌های مراسم به یک لباس پوشیده نیاز دارید، می‌توانید به سراغ مدل لباس عروس شنل‌دار بروید. این مدل لباس عروس پوشیده ایرانی، در سال‌های گذشته که تنوع مدل‌های لباس عروس باحجاب کمتر بود، رواج بسیار زیادی داشت.

پیشنهاد مطالعه:  راهنمای خرید لباس عروس پرنسسی

لباس عروس کارشده با تور و گیپور

لباس عروس کارشده با تور و گیپور

لباس عروس کارشده با تور و گیپور

استفاده از تور و گیپور در لباس عروس، زیبایی زیادی به مدل لباس می‌دهد. اگر دوست ندارید لباس ساده‌ای داشته باشید، می‌توانید با یک پارچه‌ی گیپور یا تور شیک، طرح و مدل‌های جذابی را در لباس خود ایجاد کنید. استفاده از این پارچه‌ها بیشتر برای آستین و بالاتنه لباس کاربرد دارد، اما شما می‌توانید با ترکیب این پارچه‌ها با یک آستر مناسب، تمام لباس‌تان را نیز با پارچه گیپور بدوزید.

پیشنهاد می‌کنیم برای دیدن نمونه‌های بیشتر، مقاله معرفی مدل لباس عروس را مطالعه کنید.

بهترین رنگ لباس عروس حجابی

معمولاً اکثر لباس عروس‌ها به رنگ سفید هستند. اما اگر دوست ندارید از این رنگ برای لباس عروس خود استفاده کنید، می‌توانید به سراغ رنگ‌هایی مثل کرمی روشن، شیری، نقره‌ای یا شامپاینی بروید. لباس عروس‌های با این رنگ‌ها، بیشتر برای مراسم فرمالیته یا جشن عقد استفاده می‌شوند؛ اما شما می‌توانید برای لباس عروس حجابی جدید خود نیز از این رنگ‌ها استفاده کنید.

مناسب‌ترین پارچه برای لباس عروس پوشیده

لباس عروس دنباله‌دار باحجاب

پارچه مناسبجنس پارچه‌ی لباس عروس اهمیت بسیار زیادی دارد. زیرا این مورد هم در راحتی لباس و هم در زیبایی آن، بسیار تأثیرگذار است. برای دوخت لباس عروس، به‌خصوص لباس عروس محجبه ایرانی، باید از پارچه‌های ارزنده استفاده کرد. پارچه‌هایی مثل حریر، ژرژت، ساتن یا تافنا می‌توانند انتخاب‌های خوبی باشند. این پارچه‌ها بسیار نرم و باکیفیت هستند و به همین دلیل، کمک می‌کنند تا لباس بهتر و زیباتر روی بدن شما قرار بگیرد. همچنین، راحتی خوبی نیز به لباس می‌دهند و در طول مراسم، آزادی عمل را از شما نمی‌گیرند.

پیشنهاد می‌کنیم نکات خرید لباس عروس ساتن را مطالعه کنید. 

علاوه‌براین، می‌توانید از پارچه‌هایی مانند گیپور و دانتل نیز برای آستین‌ها و بالاتنه‌ی لباس‌تان استفاده کنید. این کار جلوه و ظاهر زیباتری به لباس عروس‌تان می‌دهد و باعث شیک‌تر شدن لباس می‌شود.

اکسسوری مناسب لباس عروس باحجاب

اکسسوری‌های زیاد و متنوعی هستند که شما می‌توانید همراه با لباس عروس حجاب‌دار استفاده کنید. این اکسسوری‌ها شامل: توربان، کلاه، تاج، جواهرات، دستکش‌های توری و یا کمربندهای سنگی دست‌دوز می‌شوند. انتخاب این اکسسوری‌ها و استفاده از آن‌ها به سلیقه‌ی شخصی شما و البته تناسب با مدل لباس عروس‌تان بستگی دارد.

سبک‌های ترند و متفاوت لباس عروس پوشیده

سبک‌های ترند و متفاوت لباس عروس پوشیده

سبک‌های ترند و متفاوت لباس عروس پوشیده

در سال‌های اخیر، طراحان مد، مدل‌های جدید و جذاب دیگری نیز برای لباس‌های پوشیده طراحی کرده‌اند. این مدل‌ها عبارتند از:

 1. مدل لباس عروس A-Line: لباس عروس مدل A-Line یک مدل کلاسیک ظریف است که هم با آستین و هم بدون آستین طراحی می‌شود. این مدل یک دامن بلند دارد که از کمر به پایین، پف‌دار می‌شود.
 2. مدل لباس عروس Ball Gown: این مدل لباس عروس، شباهت بسیار زیادی به مدل پفی و پرنسسی دارد. لباس عروس Ball Gown، برای آن دسته از افرادی که تناسب اندام خوبی دارند، انتخاب بسیار مناسبی است.
 3. مدل لباس عروس Sheath: مدل Sheath یک مدل ساده و منیمال است که دارای بندهای سنگی و کریستالی است. برای پوشیده کردن این مدل لباس عروس، بهتر است به جای آستین، از یک دستکش ساده‌ی بلند استفاده کنید.
 4. مدل لباس عروس Empire: این مدل لباس عروس، به‌عنوان لباس عروس سلطنتی شناخته می‌شود. لباس عروس مدل Empire تأکید زیادی روی بالاتنه‌ی لباس دارد و با استفاده از پارچه‌های کارشده‌ی جذاب، توجه همه را به شما جلب می‌کند.
 5. مدل لباس عروس همراه با شال و روسری: اگر دوست دارید حجاب سرتان را به‌طور کامل رعایت کنید، می‌توانید از یک شال و روسری سفید ساده استفاده کنید. این مدل بیشتر برای مراسم‌های ساده‌ای که در محضر یا فضاهای باز برگزار می‌شود، مناسب است.
پیشنهاد مطالعه:  راهنمای کامل انتخاب لباس خواستگاری + مدل لباس

انواع مدل آستین لباس عروس باحجاب

مدل آستین لباس عروس باحجاب

مدل آستین لباس عروس باحجاب

یکی دیگر از ویژگی‌های مهم لباس عروس پوشیده، مدل آستین لباس عروس است. مدل‌های آستین لباس عروس را با توجه به جنس پارچه آستین و یا حالت آستین تعیین می‌کنند. رایج‌ترین مدل آستین‌های لباس عروس باحجاب عبارتند از:

 1. آستین دنباله‌دار: آستین‌های دنباله‌دار، تنوع زیادی دارند و معمولاً از روی آستین برش می‌خورند و دنباله‌ای بلند به اندازه‌ی لباس دارند. این مدل آستین، برای لباس عروس‌های کلاسیک و ساده، بهترین انتخاب است.
 2. آستین دانتل و گیپور: همانطور که گفتیم، برای آنکه کمی از سادگی لباس عروستان کم کنید و جذابیت و زیبایی بیشتری به لباس بدهید، می‌توانید آستین لباس را از جنس دانتل و گیپور بدوزید.
 3. آستین پفکی: این مدل آستین‌ها، آستین‌هایی هستند که از سرشانه تا آرنج، پف دارند و از آرنج تا مچ، به دست می‌چسبند. استفاده از آستین پفکی برای لباس عروس پوشیده، یک مدل فانتزی و زیبا به لباس عروس می‌دهد.
 4. آستین سه رب: ساده‌ترین حالت آستین برای لباس عروس، آستین سه رب است. این مدل آستین نباید گشاد یا پفی باشد و باید حتماً جذب دست باشد.
 5. آستین حریر: اگر از پارچه حریر برای آستین لباس عروس استفاده کنید، می‌توانید مدل‌های مختلفی را به آستین بدهید. این آستین می‌تواند، گشاد و آزاد یا کاملاً جذب دست باشد. آستین‌های حریر با مدل‌های ساده و اروپایی بیشترین تناسب را دارد.
 6. آستین کلوش: آستین‌های کلوش بلند و آزاد هستند و می‌توانند پوشانندگی و حجاب کاملی برای لباس عروس ایجاد کنند. این آستین‌ها نیز تنوع بسیار زیادی دارند و می‌توانند از ترکیب دو پارچه مختلف نیز دوخته شوند.

در انتخاب لباس عروس باحجاب چه نکاتی را باید در نظر بگیریم؟

انتخاب لباس عروس باحجاب

انتخاب لباس عروس باحجاب

برای انتخاب لباس عروس باحجاب پیش از هر چیز باید سلیقه و نظر شخصی خود را در نظر بگیرید. مراسم عروسی شما، یکی از مهم‌ترین شب‌های زندگی‌تان است. مهم است که در این شب، همه چیز، مخصوصاً لباس شما، مطابق نظر و سلیقه شما باشد. به‌همین‌خاطر، در انتخاب لباس عروس به سلیقه و اعتقادات و نظرات شخصی خودتان، توجه زیادی داشته باشید.

پس از آن، باید به بودجه و توان مالی خود دقت کنید. با درنظرگرفتن، بودجه‌ای که دارید، سعی کنید لباسی انتخاب کنید که از نظر کیفیت و زیبایی، بهترین گزینه باشد. می‌توانید برای صرفه‌جویی در هزینه‌های مراسم عروسی، به‌جای طراحی و دوخت یک لباس عروس سفارشی، از لباس‌های اجاره‌ای نیز استفاده کنید.

لباس عروس پوشیده ولی شیک!

انتخاب یک لباس عروس پوشیده و شیک در میان تنوع بالای مدل‌های لباس عروس حجابی، کار سخت و زمان‌بری است. به‌همین دلیل، بهتر است ابتدا با انواع مدل‌های پوشیده آشنا شوید و سپس با توجه به سبک موردعلاقه‌ خود، بهترین لباس را انتخاب کنید. در انتخاب لباس عروس، باید به جنس لباس، مدل یقه، مدل آستین، قد لباس عروس و تناسب لباس با فرم بدنتان دقت داشته باشید.

تبلیغات مزون ویونا
تبلیغات مزون ویونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *