انواع یقه لباس عروس

انواع یقه لباس عروس مناسب فرم اندام شما؛ 16 مدل یقه جدید

یقه لباس یکی از توی چشم ترین قسمت‌های لباس است! خصوصا اگر یقه لباس عروس باشد و نگاه‌های زیادی را به خود جذب کند. نوع یقه انتخابی شما باید با فرم اندام، گردن، پارچه لباس و حتی سبک لباس عروستان متناسب باشد.لباس عروس یقه حلزونی، یقه گردنی ، یقه دلکته و یقه گرد از رایج‌ترین انواع یقه لباس عروس هستند که طرفداران زیادی دارند.

اگر شما نیز به دنبال انتخاب مدل یقه لباس عروس جدید ،شیک و مناسب هستید، بهتر است تا پایان مقاله با ما همراه باشید تا انواع مدل‌ها را برایتان شرح دهیم و بتوانید انتخابی مناسب و برازنده داشته باشید. قبل از خرید لباس عروس، اطلاعاتی در مورد انواع یقه‌هایی که در آن‌ها به کار می‌رود، کسب کنید. در نتیجه می‌توانید به راحتی بهترین مدل یقه‌ای که مناسب اندام شما باشد و احساس فوق‌العاده بودن را در شب عروسی داشته باشید را پیدا کنید.

آشنایی با انواع یقه لباس عروس

روز عروسی یک روز به یاد ماندنی و مهم برای عروس و داماد‌ها خواهد بود. این روز برای همیشه به عنوان یک خاطره در ذهن آن‌ها باقی می‌ماند. هر عروسی دوست دارد در روز در عروسی‌اش بدرخشد و بهترین لباس و آرایش را داشته باشد. برای همه عروس‌ها انتخاب لباس عروس شیک و مدرن بسیار اهمیت دارد که اگر به بهترین مزون لباس عروس سر بزنید، با توجه به سلیقه‌تان می‌توانید مدلی خاص را انتخاب کنید و زیبایی خود را چندین برابر کنید.

انتخاب یقه مناسب برای لباس عروس

انتخاب یقه مناسب برای لباس عروس

مدل یقه لباس عروس حلزونی

مدل لباس عروس یقه حلزونی یکی از طرح‌های محبوب در بین نو عروس‌ها می‌باشد که با استفاده از طرح‌های متفاوت، جذابیت آن را افزایش می‌دهد.

یقه حلزونی برای عروس‌هایی که بالاتنه درشتی دارند مناسب نیست و برای افراد ظریف و ریز نقش بهتر است.

زیرا انواع یقه حلزونی، افراد ریزنقش و لاغر را تا حدودی درشت‌تر نشان می‌دهد و جلوه زیبایی به بالاتنه می‌دهد. برای این مدل، گوشواره‌های زاویه‌دار با اشکال مربع یا مثلث جلوه زیبایی دارد.

پیشنهاد مطالعه:  راهنمای کامل انتخاب تور عروس 👰

لباس عروس یقه دکلته

 لباس عروس مدل یقه دکلته

لباس عروس دکلته

پرطرفدارترین نوع لباس عروس ، دکلته است که دارای یقه باز می‌باشد که در آن سرشانه مشخص بوده و بدون بند روی بالاتنه قرار می‌گیرد. انواع یقه دکلته برای افرادی با بالاتنه‌های بزرگ و بالاتنه‌ی پر و یا خیلی لاغر مناسب نیست.

می‌توان با مدل یقه دکلته گردنبند‌های ظریف و کوتاه بیندازید تا زیبایی یقه دکلته دوچندان شود. همچنین می‌توان از گوشواره‌های بلند استفاده کرد؛ چرا که گردن شما را بلندتر و کشیده‌تر نشان می‌دهد. لازم به ذکر است اگر در قسمت بالاتنه لباستان تزیینات زیادی دارد بهتر است از گردنبند ساده و ظریف استفاده کنید.

مدل یقه دکلته راسته

مدل دکلته راسته برای عروس‌هایی با اندام مستطیلی، بالاتنه کوچک و شانه‌های پهن انتخابی بی‌نظیر و مناسب می‌باشد. بهتر است برای این نوع یقه لباس عروس گردنبندی ظریف استفاده شود و باز بودن مدل مو زیبایی عروس را به طور چشمگیری افزایش می‌دهد.

مدل یقه قلبی

این مدل نیز برای افرادی لاغر با بالاتنه کوچک مناسب می‌باشد. برای لباس عروس یقه قلبی گوشواره‌های بلند با طرح‌های مستطیل، مثلث، مربع و… که با یقه لباس مطابقت دارد توصیه می‌شود.

مدل یقه دکلته هفتی

مدل لباس عروس یقه دکلته هفتی

این مدل یقه لباس عروس ترکیبی از مدل یقه هفتی و دکلته می‌باشد. ترجیحاً برای افراد لاغر و قد بلند با بالاتنه‌های کوچک مناسب است با مدل موی کوتاه یا موی جمع هماهنگی دارد. برای این لباس انواع گوشواره‌های ظریف مناسب می‌باشد.

مدل دکلته مخفی

این مدل یقه، ترکیب یقه قایقی و دکلته قلبی می‌باشد که معمولاً مناسب برای افرادی با بالاتنه بزرگ است. زیرا وجود دکلته مخفی، بزرگی بالاتنه را به چشم نمی‌آورد. در این مدل زیبا، حریری نازک در قسمت بالای یقه تا زیر گردن قرار دارد. می‌توان به این لباس با یک گردنبند کوچک جلوه بیشتری داد.

مدل یقه هفت

لباس عروس یقه هفت

لباس عروس یقه هفت

این لباس، یکی از پرطرفدارترین لباس عروس یقه هفت جدید می‌باشد که مناسب برای بیشتر افراد با اندام‌های گوناگون است. اگر دوست دارید قد شما کشیده‌تر دیده شود، این لباس برای شما مناسب است. در واقع لباس عروس یقه هفت بیشتر مناسب برای افراد لاغر با بالاتنه‌کوچک است و جذابیت آن‌ها را چندین برابر می‌کند. در نتیجه می‌توان گفت یقه هفتی برای افرادی با فرم اندام مستطیل و ساعت شنی فوق‌العاده است.

پیشنهاد مطالعه:  جدیدترین مدل‌های لباس عروس اروپایی + 10 طرح شیک و ساده

مدل یقه هفت پشت

این مدل یکی از جدیدترین مدل‌های  لباس عروس یقه هفت باز به‌ شمار می‌رود و یکی از جذاب‌ترین و آزادترین مدل یقه لباس عروس است که برای خانم‌های لاغر با اندام کشیده مناسب می‌باشد.

مدل یقه قایقی

در لباس عروس یقه قایقی ، یقه شبیه U انگلیسی است و پشت و جلوی لباس مشابه است.

یقه لباس عروس قایقی را به خانم‌هایی که اندامی مستطیلی شکل دارند، پیشنهاد می‌کنیم.

برای اضافه کردن به جذابیت این مدل لباس می‌توان از گردنبند‌هایی درشت استفاده کرد.

مدل یقه مستطیلی

لباس عروس یقه مستطیلی از دیگر مدل‌های جذاب و پرطرفدار عروس خانم‌ها است. یقه مستطیلی تناسب بینی و گردن را به خوبی به تأثیر می‌گیرد و اغلب با دیزاین‌های ساده و زیبا همراه است.با تنوع طرح‌ها و انواع جنس‌های مورد استفاده در این نوع لباس عروس، هر عروسی می‌تواند لباسی با یقه مستطیلی پیدا کند.

یقه هالتر

در مدل لباس عروس یقه هالتر ، یقه به دور گردن بسته می‌شود و برای خانم‌هایی با شانه‌های توپر مناسب است. مدل موی باز جلوه این لباس را افزایش می‌دهد. یقه هالتری دلبری معروفترین مدل یقه هالتر است. انواع گردنبند‌های ظریف یا درشت به این مدل لباس عروس می‌آید.

مدل یقه گردنی

لباس عروس یقه گردنی، طرفداران خاص خود را دارد. این مدل لباس یقه گردنی شانه‌ها را پهن‌تر و گردن را کشیده‌تر جلوه می‌دهد. این مدل مناسب برای عروس‌هایی با فرم اندام گلابی شکل مناسب می‌باشد و با بزرگ نشان دادن شانه‌ها در این افراد تعادل یکسان برقرار می‌کند.

گوشواره‌های درشت و گردنبند‌های ظریف به زیبایی این مدل می‌افزاید.

مدل یقه ایستاده

مدل یقه ایستاده به یقه‌هایی گفته می‌شود که بخشی از گردن را پوشانده و مشابه به مدل یقه اسکی است. لباس عروس یقه ایستاده برای افرادی با صورت و گردن کشیده مناسب است توجه داشته باشید که به دلیل پوشیده بودن گردن نمی‌توان از گردنبند استفاده کرد و بهتر است از گوشواره‌های آویزی کوتاه استفاده کنید.

انتخاب مدل یقه لباس عروس

انتخاب مدل یقه لباس عروس

مدل یقه دلبری

در مدل لباس عروس یقه دلبری، آستین‌ها روی بازو یا شانه‌ها قرار می‌گیرند. معمولاً افراد لاغر اندام از انواع یقه دلبری استقبال می‌کنند؛ چرا که بدن استخوانی و ترقوه‌های بیرون‌زده را پوشش می‌دهد. می‌توان با استفاده از گردنبندی ظریف به زیبایی این لباس افزود.

پیشنهاد مطالعه:  معروف ترین و بهترین برندهای لباس عروس دنیا؛ 9 برند مشهور

جهت آشنایی با انواع آستین لباس عروس و مدل‌های آن مقاله  انواع  آستین لباس عروس را مطالعه کنید.

مدل یقه رومی

لباس عروس یقه رومی یک مدل خاص و جذاب می‌باشد که در آن یک شانه کاملا لخت است و شانه دیگر را پوشانده است. بنابراین اگر شما شانه‌ای پهنی دارید و اصطلاحا چهارشانه هستید، مدل یقه رومی لباس عروس زیاد برایتان مناسب نیست و باید از پوشیدن این نوع اجتناب کنید.

انواع مدل یقه لباس عروس متناسب با فرم گردن و بالاتنه

1- لباس عروس مناسب برای افراد با گردن کوتاه

برای افرادی که گردن کوتاهی دارند، مهم است که لباس عروسی را انتخاب کنند که گردن را کشیده و تناسب متعادلی ایجاد کند. در اینجا به بررسی انواع یقه‌ های لباس عروس می‌پردازیم:

  • یقه V: این مدل انتخاب عالی برای افرادی است که گردن کوتاهی دارند. این یک خط عمودی ایجاد می‌کند که از نظر بصری گردن را کشیده و توجه را به سمت پایین جلب می‌کند.
  • یقه اسکوپی: یقه اسکوپی گرد و بازتر از یقه معمولی است. می‌تواند با نشان دادن بیشتر اندام و در عین حال حفظ ظاهری برازنده و ظریف، به بلندتر دیده شدن گردن کمک کند.
  • یقه دلبری: یقه دلبری با شکل خمیده‌اش شبیه نیمه بالایی قلب است. این مدل یقه می‌تواند برای کسانی که گردن کوتاهی دارند، بسیار جذاب باشد. زیرا چشم‌ها را به سمت مرکز بدن می‌کشاند.

2- مدل یقه لباس عروس برای بالاتنه لاغر

  • یقه حلزونی: لباس عروس یقه حلزونی، افراد با بالاتنه لاغر را می‌تواند تا حدودی درشت‌تر نشان می‌دهد.
  • یقه مربع یا یقه خشتی: لباس عروس یقه مربع می‌تواند عرض به شانه‌ها اضافه کند و ظاهری متعادل‌تر برای بالاتنه لاغر ایجاد کند.
  • یقه هفت: این مدل لباس عروس یقه باز برای افراد با بالاتنه لاغر و فرم اندام مستطیل و ساعت شنی مناسب است.

3- مدل یقه برای بالاتنه توپر

  • یقه هالتری: این مدل یقه، پشت گردن می‌افتد. یقه هالتری برای خانم‌هایی مناسب است که بالاتنه توپری دارند.
  • یقه هفت: افرادی که بالاتنه‌شان از پایین تنه بزرگ‌تر است، بهتر است این مدل را انتخاب کنند.
  • یقه قایقی: این مدل یقه برای عروس‌هایی که بالاتنه و بازو‌های توپر دارند، بهترین انتخاب است.

به یقه در لباس عروس توجه ویژه کنید!

انتخاب مدل یقه لباس عروس پوشیده یا غیرپوشیده یکی از دشوارترین و در عین حال مهم‌ترین قسمت‌های طراحی لباس عروس است. یقه لباس عروس باید به نسبت فرم صورت، فرم بدن، کشیدگی گردن و… انتخاب شود. به یاد داشته باشید که پارچه، تزیینات و طرح کلی لباس نیز می‌تواند نقش مهمی در تکمیل یقه داشته باشد. بهتر است که ترجیحات و دیدگاه خود را با یک طراح یا مشاور حرفه‌ای لباس در میان بگذارید تا به شما کمک کند یقه مناسبی را پیدا کنید که با استایل شخصی شما همخوانی داشته باشد.

تبلیغات مزون ویونا
تبلیغات مزون ویونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *