شیک‌ترین مدل‌های لباس عروس دنباله دار + 7 طرح جدید

شیک‌ترین مدل‌های لباس عروس دنباله دار + 7 طرح جدید

یکی از مهم‌ترین لباس‌هایی که هر خانمی درطول زندگی خود می‌پوشد، لباس عروس است. این لباس اهمیت بسیار زیادی دارد و باید برای انتخاب آن دقت و زمان زیادی را صرف کرد. زیرا باید لباس عروسی انتخاب کنید که نه‌تنها زیبا و مطابق سلیقه شما باشد، بلکه باید تناسب خوبی با فرم بدنی‌تان نیز داشته باشد. پس بهتر است ابتدا به‌خوبی انواع مدل‌های لباس عروس را بشناسید و سپس با درنظرگرفتن سلیقه‌ی خود، مناسب‌ترین مدل لباس عروس را انتخاب کنید. ازاین‌رو، ما قصد داریم در این مقاله به‌سراغ معرفی یکی از انواع مدل‌های لباس عروس، یعنی لباس عروس دنباله‌دار برویم. پس اگر شما هم از طرفداران لباس عروس‌های دنباله‌دار هستید، حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

مطالبی که در این مقاله می‌خوانید

معرفی لباس عروس دنباله‌دار و ویژگی‌های آن

معرفی لباس عروس دنباله‌دار و ویژگی‌های آن

معرفی لباس عروس دنباله‌دار و ویژگی‌های آن

یکی از شیک‌ترین و زیباترین مدل‌های لباس عروس، لباس عروس دنباله‌دار است. این مدل لباس که از گذشته تا به امروز، طرفداران بسیار زیادی داشته است، جلوه و شکوه فوق‌العاده‌ای در هنگام راه رفتن به عروس می‌بخشد. برای طراحی این مدل لباس عروس، یک پارچه‌ی بلند و اضافه از قسمت پشتی دامن، به لباس اضافه می‌کنند تا قد پشت لباس، از جلوی آن بلندتر شود. قد این دنباله، بسته به سلیقه شما و مدل لباس، می‌تواند از 1 متر تا 5 متر، متفاوت باشد. جنس دنباله‌ی لباس عروس نیز معمولاً از جنس پارچه‌هایی همچون: شنل، ارگانزا، تافتا و دوپیو است.

پیشنهاد مطالعه:  لباس عروس مدل ماهی + مدل‌های جدید 2024

مزایا و معایب لباس عروس دنباله‌دار

انتخاب لباس عروس مدل دنباله‌دار نیز مانند هر مدل لباس عروس دیگری، مزایا و معایب خاص خود را دارد.

مزایای لباس عروس‌های دنباله‌دار

  1. ظاهر زیبا و منحصربه‌فرد: زمانی که یک پیراهن عروس دنباله‌دار به تن می‌کنید، شکوه و زیبایی فوق‌العاده‌ای پیدا خواهید کرد. این مدل لباس عروس، با ظاهر زیبا و شیکی که به شما می‌دهد، به‌خوبی توجه همه‌ی افراد را به سمت شما جلب خواهد کرد.
  2. عکس‌های زیبا: یکی از بهترین مدل‌های لباس عروس، برای گرفتن عکس‌های زیبا و خاطره‌انگیز، لباس عروس‌های دنباله‌دار هستند. دنباله‌ی این مدل لباس عروس می‌تواند زیبایی بسیار زیادی به عکس‌های شما بدهد و همچنین، به‌خوبی صحنه‌های عکاسی و فیلم‌برداری مراسم عروسی‌تان را کامل کند.
  3. تنوع زیاد: مزیت دیگر این مدل لباس عروس، تنوع زیاد درمیان مدل‌های مختلف آن است. شما می‌توانید به هریک از مدل‌های مختلف لباس عروسی که می‌پسندید، یک دنباله‌ی زیبا و مناسب اضافه کنید و به‌راحتی توجه همه را به سمت خود جلب کنید.

معایب لباس عروس دنباله دار

البته، باوجود تمام این موارد، انتخاب لباس عروس دنباله‌دار، معایبی نیز دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

  1. وزن زیاد لباس و محدودیت حرکتی: وزن لباس عروس‌های دنباله‌دار از وزن لباس عروس‌های دیگر بسیار بیشتر است. این موضوع، تحمل و راه رفتن با این مدل لباس را کمی سخت می‌کند. همچنین حرکت کردن با این لباس نیز محدودیت‌هایی دارد و به‌همین‌دلیل پیشنهاد می‌کنیم از دنباله‌های جداشدنی برای لباس خود استفاده کنید.
  2. قیمت بالاتر: ازآنجایی‌که در دوخت این مدل لباس، از پارچه‌ی بیشتری استفاده می‌شود و طراحی و دوخت آن نیز، سخت‌تر از مدل‌های دیگر است، معمولاً قیمت بیشتری در مقایسه با سایر مدل‌های لباس عروس دارد.
  3. کثیف شدن دنباله لباس: ازآنجایی‌که دنباله‌ی این لباس روی زمین کشیده می‌شود، خیلی زود کثیف و لک می‌شود. همچنین، ممکن است زیرپای دیگران نیز بماند و لگد شود.

لباس عروس دنباله‌دار برای چه فرم اندامی مناسب است؟

لباس عروس دنباله‌دار برای چه فرم اندامی مناسب است؟

لباس عروس دنباله‌دار برای چه فرم اندامی مناسب است؟

همانطور که اشاره کردیم، تناسب مدل لباس عروس با فرم اندامی شما، موضوع بسیار مهمی در انتخاب مدل لباس عروس است. لباس عروس دنباله‌دار، باتوجه به ویژگی‌های خاصی که دارد، برای آن دسته از افرادی مناسب است که قد بلند و کشیده‌ای دارند. اما اگر قد کوتاهی دارید ولی دوست دارید از این مدل لباس عروس استفاده کنید، بهتر است سراغ کفش‌هایی با پاشنه‌های خیلی بلند بروید.

پیشنهاد مطالعه:  راهنمای خرید لباس عروس پرنسسی

پیشنهاد عروسیمون : راهنمای انتخاب کفش عروس

همچنین، اگر فرم بدنی شما ساعت شنی یا مستطیلی شکل است، می‌توانید هرمدل لباس عروس دنباله‌داری که دوست دارید را انتخاب کنید. اما اگر فرم بدنی، گلابی شکل، مثلثی یا سیبی دارید، بهتر است از انتخاب مدل‌های جذب و چسبان دنباله‌دار خودداری کنید.

نکات مهمی که در انتخاب لباس عروس دنباله‌دار باید به آن‌ها دقت کنید

نکات مهمی که در انتخاب لباس عروس دنباله‌دار باید به آن‌ها دقت کنید

نکات مهمی که در انتخاب لباس عروس دنباله‌دار باید به آن‌ها دقت کنید

درهنگام انتخاب یک لباس عروس با دنباله‌ی بلند، 4 نکته زیر را حتماً درنظر بگیرید.

مناسب بودن مدل لباس با قد شما

قد یکی از اصلی‌ترین فاکتورها در هنگام انتخاب هر لباسی است. اگر قد بلندی ندارید، بهتر است مدل‌هایی که دنباله‌های خیلی بلندی دارند را انتخاب نکنید. زیرا راه رفتن و رقصیدن با این لباس‌ها برای شما سخت خواهد بود.

فصل برگزاری و مکان برگزاری جشن عروسی

اگر در فصل‌های بارانی سال یا در فضاهای بازی مثل باغ یا ساحل مراسم خود را برگزار می‌کنید، بهتر است لباس عروس دنباله‌دار نپوشید. زیرا احتمالاً خیلی زود دنباله‌ی لباس عروس‌تان، کثیف و خراب خواهد شد.

انتخاب طول مناسب برای دنباله لباس

انتخاب طول مناسب برای دنباله لباس عروس

انتخاب طول مناسب برای دنباله لباس عروس

بهترین طول برای دنباله‌ی لباس عروس، دنباله‌ای به طول 1.5 تا 2 متر است. دقت داشته باشید که هرچه طول دنباله لباس، کوتاه‌تر باشد، قد شما بلندتر دیده می‌شود.

هماهنگی لباس با مدل شینیون مو و میکاپ عروس

ازآنجایی‌که این مدل لباس عروس، ظاهر بسیار باشکوه و شیکی به شما می‌دهد، باید در انتخاب مدل شینیون مو و میکاپ خود نیز دقت زیادی داشته باشید.

انواع مدل دنباله‌های لباس عروس دنباله‌دار

انواع مدل دنباله‌های لباس عروس دنباله‌دار

انواع مدل دنباله‌های لباس عروس دنباله‌دار

دنباله‌های لباس عروس، مدل‌های بسیار مختلفی دارد که شامل موارد زیر می‌شود:

دنباله کوتاه

این مدل دنباله، طولی کمتر از 1 فوت دارد و ظرافت بسیار خوبی به لباس عروس می‌دهد. راه رفتن و حرکت با این دنباله، بسیار آسان و راحت خواهد بود.

پیشنهاد مطالعه:  لباس عروس رنگی ؛ انتخابی جدید و خاص برای عروسی

دنباله جداشدنی

این مدل دنباله، درواقع جزئی از لباس نیست و یک پارچه‌ی اضافه است که از پشت به لباس وصل می‌شود. دنباله‌های جداشدنی با قدهای متفاوت طراحی می‌شوند و می‌توان در زمان دلخواه، به‌راحتی آن‌ها را از لباس عروس جدا کرد.

دنباله پانل

دنباله‌های پانل نیز مانند دنباله‌ی جداشدنی، یک پارچه‌ی اضافه هستند که به دامن لباس وصل می‌شود. اما این مدل معمولاً از قسمت کمر به لباس دوخته می‌شود و قابل جدا شدن نیست.

دنباله خیلی بلند

دنباله خیلی بلند لباس عروس دنباله دار

دنباله خیلی بلند لباس عروس دنباله دار

این مدل دنباله قدی تا حدود 5 متر دارد و ظاهر بسیار زیبا و فوق‌العاده‌ای به لباس عروس می‌دهد.

دنباله یونانی

دنباله‌ی یونانی از قسمت شانه به لباس متصل می‌شود و معمولاً از پارچه‌های ساده دوخته می‌شود. این مدل دنباله، سادگی و زیبایی خاصی به لباس عروس می‌بخشد.

دنباله سلطنتی

دنباله‌های سلطنتی نیز از دنباله‌های بسیار بلندی هستند که بیشتر روی مدل‌های پفی و پرنسسی اضافه می‌شوند.

جدیدترین مدل‌های لباس عروس دنباله‌دار

در این بخش، شما را با جدیدترین مدل‌های پیراهن عروس دنباله‌دار آشنا خواهیم کرد.

1. مدل لباس عروس دنباله‌دار پرنسسی

مدل لباس عروس دنباله‌دار پرنسسی

مدل لباس عروس دنباله‌دار پرنسسی

لباس عروس‌های پرنسسی دنباله‌دار، یکی از محبوب‌ترین مدل‌های دنباله‌دار هستند که معمولاً با طولی بین 1 تا 2 متر طراحی می‌شوند. این مدل لباس عروس‌ها برای افرادی که پایین‌تنه‌ی چاقی دارند، انتخاب فوق‌العاده‌ای محسوب می‌شوند.

جدیدترین مدل های لباس عروس پرنسسی را اینجا ببنید.

2. لباس عروس دنباله‌دار پفی

لباس عروس دنباله‌دار پفی

لباس عروس دنباله‌دار پفی

شاید تصور کنید افزودن یک دنباله‌ی بلند به دامن‌ها پفی، نتیجه‌ی خوبی نخواهد داشت. اما باید بدانید که این‌طور نیست. اگر یک لباس عروس با دامن پفی هم انتخاب کرده‌اید، می‌توانید از مدل دنباله‌های سلطنتی یا پانل استفاده کنید و یک لباس عروس دنباله‌دار پفی جذاب داشته باشید.

3. لباس عروس دنباله‌دار دخترانه

لباس عروس دنباله‌دار دخترانه

لباس عروس دنباله‌دار دخترانه

مدل دنباله‌ی کوتاه یا یونانی بهترین انتخاب برای داشتن یک لباس عروس دخترانه‌ی دنباله‌دار است.

4. لباس عروس دنباله‌دار رنگی

لباس عروس دنباله‌دار رنگی

لباس عروس دنباله‌دار رنگی

لباس عروس‌های دنباله‌دار نیز مانند سایر مدل‌های لباس عروس، می‌توانند با رنگ‌های مختلفی همچون نقره‌ای، نباتی یا کرمی روشن طراحی و دوخته شوند و همچنان جذابیت و زیبایی زیادی داشته باشند.

5. لباس عروس دنباله‌دار با آستین

لباس عروس دنباله‌دار با آستین

لباس عروس دنباله‌دار با آستین

اگر دوست دارید یک لباس عروس پوشیده و دنباله‌دار داشته باشید، مدل لباس عروس دنباله‌دار با آستین، بهترین گزینه برای شما است. برای زیبایی بیشتر این مدل لباس عروس، معمولاً آستین‌های این لباس‌ها را از جنس گیپور یا تورهای باکیفیت و مرغوب می‌دوزند.

پیشنهاد می‌کنیم جدیدترین مدل های آستین لباس عروس را مشاهده کنید.

6. لباس عروس دنباله‌دار بدون آستین

لباس عروس دنباله‌دار بدون آستین

لباس عروس دنباله‌دار بدون آستین

شما می‌توانید لباس‌های دنباله‌دار خود را، بدون آستین و یا با یقه‌های دکلته و باز نیز طراحی کنید و توجه بیشتری را به سمت خود جلب کنید.

7. لباس عروس دنباله‌دار لاکچری

اگر به‌دنبال یک لباس عروس لاکچری دنباله‌دار هستید، بهتر است به‌سراغ انتخاب لباس‌هایی با دنباله‌های سلطنتی یا خیلی بلند بروید.

جمع‌بندی

لباس عروس‌های دنباله‌دار، یکی از مدل‌های بسیار شیکی هستند که همیشه ترند و به‌روز به‌حساب می‌آیند. این مدل لباس‌ها که مزایا و معایب خاص خود را دارند، بیشتر برای افرادی مناسب هستند که قد بلند و کشیده‌ای دارند. اما فراموش نکنید که درنهایت سلیقه‌ی شخصی شما است که تعیین می‌کند کدام مدل لباس عروس برای شما انتخاب بهتری است. پس اگر از طرفداران این مدل لباس عروس هستید، با درنظرگرفتن سلیقه شخصی خود و بودجه‌ای که دارید، ضمن توجه به نکات مهمی که برای انتخاب لباس عروس مدل دنباله‌دار مطرح کردیم، مناسب‌ترین مدل را برای خود انتخاب کنید.

 

تبلیغات مزون ویونا
تبلیغات مزون ویونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *