جدیدترین مدل‌های تاج عروسی + نکات خرید

جدیدترین مدل‌های تاج عروسی + نکات خرید

انتخاب مدل تاج عروس یکی از جذاب‌ترین و مهم‌ترین تصمیم شما در روزهای نزدیک به عروسی است. تاج‌های عروس تنوع زیادی دارند که اغلب عروس خانم‌ها چندین مدل را می‌پسند و این، انتخاب تاج عروس را سخت و گیج‌کننده می‌کند. معمولا پرطرفدارترین تاج‌ها مدل نیم تاج عروس، مدل تاج نگین دار و تاج عروس ظریف است، اما بهترین راه برای خلاصی از وسواس مدل تاج عروس، باحوصله نگاه کردن به مدل‌های تاج به‌خصوص جدیدترین مدل‌های تاج عروس است. ما در این مقاله علاوه بر توضیح هر مدل و نکات لازم برای انتخاب تاج عروس، عکس‌هایی نیز برایتان آماده کردیم تا بهتر بتوانید تصمیم گیری کنید.

فاکتورهای انتخاب تاج عروس ساده و شیک

فاکتورهای انتخاب تاج عروس ساده و شیک

فاکتورهای انتخاب تاج عروس ساده و شیک

برای اینکه بهترین تاج عروس را انتخاب کنید، باید نکات و فاکتورهایی را در نظر داشته باشید که از مهم‌ترین آن‌ها می‌توان به موارد زیر اشاره کرد:

1. مدل مو و شنیون عروس

امروزه شیک‌ترین مدل مو برای عروس، طبیعی بودن شنیون است. در این مدل مو، تمرکز روی تاج است و تاج به زیبایی تمام دیده می‌شود. در انتخاب تاج عروس باید مدل موی خود را در نظر داشته باشید. به‌عنوان مثال برای مدل موی طبیعی، مدل تاج نگین دار بسیار مناسب است. به‌طورکلی با در نظر داشتن مدل مو ، رنگ موی عروس و کمک گرفتن از مزون‌دار و عکس تاج‌ها، می‌توانید زیباترین مدل تاج را انتخاب کنید.

پیشنهاد می‌کنیم مقاله نکات انتخاب مدل موی عروس را بخوانید.

2. قد عروس و داماد

در انتخاب تاج به قد داماد توجه داشته باشید. باید مدل تاج عروسی را انتخاب کنید که بلندتر از داماد دیده نشوید. از این رو برقراری تناسب را با کم و زیاد کردن پاشنه کفش و اندازه تاج برقرار کنید.

پیشنهاد مطالعه:  لباس بله برون ؛ مدل های جدید 2024 + نکات انتخاب و خرید

البته برای عروس خانم‌های کوتاه قد، مشکل بلندی تاج وجود ندارد و این‌گونه افراد می‌توانند با استفاده از تاج عروس لاکچری که ارتفاع بلندی دارند و شنیون موی مناسب، قد خود را بلندتر نشان دهند.

3. فرم صورت

انتخاب تاج مناسب می‌تواند فرم صورت‌تان را زیباتر نشان دهد. از این رو در هنگام خرید باید فرم صورت‌ خود را نیز در نظر داشته باشید. بهتر است قبل از خرید تاج عروس، درمورد مدل مو و مدل آرایش با آرایشگر خود صحبت کنید.

فرم صورت متناسب با مدل تاج

فرم صورت متناسب با مدل تاج

اگر مدل فرم صورت‌تان گرد و تپلی است، از تاج‌های بلند و کشیده استفاده کنید و در صورتی که صورت کشیده‌ای دارید یا مدل شنیون موی‌تان به طرف بالا است، بهترین انتخاب، تاج ریسه‌ای یا گل طبیعی است.

4. مدل لباس عروس

برای انتخاب درست مدل تاج عروس باید به مدل لباس عروس نیز دقت کنید. به عنوان مثال در صورتی که لباس عروس پرنسسی و مجلل می‌پوشید، بهتر است تاج عروس بزرگ و فرحی را انتخاب کنید. اگر در لباس عروس‌تان، کارِ دست بکار رفته است، برای هماهنگی بهتر است از تاج‌هایی همانند تاج ریسه‌، تاج مرواریدی و … استفاده کنید.نکته دیگر مدل تور عروس است که بهتر است با مدل تاج همخوانی داشته باشد.در این خصوص بهتر است تور عروس جدید را ببینید.

انتخاب تاج عروس متناسب با مدل لباس عروس

انتخاب تاج عروس متناسب با مدل لباس عروس

برای مدل لباس‌های اروپایی بهترین انتخاب، تاج ریسه یا تاج عروس ظریف است. البته شما می‌توانید از تاج عروس با تزیین گل استفاده کنید اما بهتر است گل مصنوعی باشد. گل طبیعی پژمرده می‌شود و زیبایی خود را از دست می‌دهد.

البته برای برقراری تعادل، اگر لباس عروس دارای نگین، مروارید و سنگ‌دوزی زیاد است، از تاج ساده استفاده کنید و در صورتی که مدل لباس عروس، اروپایی یا ساده است، بهترین انتخاب، تاج شیک مرواریدی می‌باشد.

5. مدل صورت

همانطور که گفته شد، فرم صورت و مدل صورت از مهم‌ترین فاکتورهایی است که باید در هنگام انتخاب تاج به آن دقت کنید. در این بخش تاج‌های مناسب هر مدل صورت را بررسی می‌کنیم:

انتخاب تاج بر اساس مدل صورت

انتخاب تاج بر اساس مدل صورت

  • صورت گرد: بهترین تاج برای این مدل صورت، تاج کشیده و بلند است؛ چرا که این مدل به کشیده و زیبا نشان دادن صورت کمک زیادی می‌کند. مدل ملکه‌ای بهترین انتخاب برای صورت گرد است. به هیچ وجه از از هدبندهایی که روی پیشانی قرار می‌‌گیرند، استفاده نکنید؛ چرا که این مدل‌ها قد صورت‌تان را کوتاه می‌کند و این برای شما اصلا ایده آل نیست.
  • صورت بیضی: بیضی ایده آل‌‌ترین فرم صورت است. اگر این مدل صورت را دارید، خیلی خوش شانس هستید چرا که شما در انتخاب تاج هیچ محدودیتی ندارید. بنابراین انتخاب تاج مناسب را با توجه به فاکتورهای دیگری همچون شنیون مو، لباس عروس، قد عروس و داماد و… انجام دهید.
  • صورت سه گوش: اگر فرم صورت شما سه گوش یا قلبی است، باید با انتخاب تاج مناسب، نگاه و تمرکز بیننده را به چشمان زیبا و استخوان گونه‌تان معطوف کنید. از این رو ریسه‌های باریک و ظریفی که روی سر قرار می‌گیرند و در مدل‌هایی تا روی پیشانی می‌آیند، استفاده کنید.
  • صورت لاغر: اگر این مدل صورت را دارید، از تاج‌های که ارتفاع دارند، دوری کنید. برای شما بهترین انتخاب ریسه‌های تخت و گل‌های کنار یا پشت سر است. شانه‌های تزئینی و گل سرهایی که در پشت سر قرار می‌گیرند نیز انتخاب درستی برای شما می‌باشند. به‌طورکلی شما باید از لاغرتر و کشیده نشان دادن فرم صورت‌تان اجتناب کنید. هدبندهایی که روی پیشانی قرار می‌گیرند، در پهن و چاق نشان دادن صورت‌تان کمک زیادی می‌کند. به همین خاطر بهتر است این مدل را نیز امتحان کنید. اگر صورت لاغری دارید، پیشنهاد ما این است که حتما مدل تل سر عروس را نیز امتحان کنید.
پیشنهاد مطالعه:  راهنمای انتخاب کفش عروس؛ هم راحت هم زیبا!

مدل‌های تاج عروس

تاج عروس ملکه‌ای (مدل تاج گرد)

مدل تاج عروس ملکه‌ای (مدل تاج گرد)

مدل تاج عروس ملکه‌ای (مدل تاج گرد)

مدل تاج عروس ملکه‌ای و سلطنتی از سال 2018 مد هستند و بسیاری از عروس‌ها این مدل را انتخاب می‌کنند. تاج عروس ملکه‌ای بی‌نهایت زیبا و پر نگین هستند.

تاج عروس پرنسسی( مدل فرحی)

تاج عروس پرنسسی( مدل فرحی)

تاج عروس پرنسسی( مدل فرحی)

این تاج با سبک کلاسیک و الهام از تاج زیبای ملکه ویکتوریا، می‌تواند بهترین انتخاب برای جشن‌ عروسی‌های سلطتنی باشد.

تاج مدل ژله‌ای

تاج عروس مدل ژله‌ای

تاج عروس مدل ژله‌ای

مدل تاج عروس ژله‌ای را می‌توان به راحتی حالت داد. این مدل در کنار زیبایی، بسیار راحت است و برای عروس، سنگین و سخت نیست. از این رو اگر می‌خواهید تاج‌تان آزاردهنده نباشد، این مدل را انتخاب کنید.

تاج عروس دخترانه

تاج عروس دخترانه

تاج عروس دخترانه

این مدل تاج عروس‌ها شامل انواعی همچون تاج عروس کوارتز، تاج عروس کریستال فلور، تاج عروس توری نقره‌ای و گل‌دار، تاج عروس آرورای مدرن، تاج عروس لیا، تاج عروس آفتاب گردان، تاج عروس مروارید اودلیا و… اشاره کرد. اگر شما هم جزو افرادی هستید که تاج عروس دخترانه را می‌پسندید، می‌توانید به مزون‌های مختلف بر بزنید و این مدل‌ها را مشاهده کنید.

مدل تاج اروپایی

معمولا تاج اروپایی را در تالارهایی که سقف ندارند و به گونه‌ای در فضای باز مورد استفاده قرار می‌گیرد. مدل تاج اروپایی از زیبایی بی‌نظیری برخوردار است و برای عروس خانم‌های باکلاس بسیار مناسب است.

تاج ریسه

مدل تاج عروس ریسه

مدل تاج عروس ریسه

یکی از ساده‌ترین و در عین حال زیباترین مدل تاج عروس، تاج ریسه‌ای است است که در کنار سادگی، زیبایی بی‌نظیری به عروس می‌بخشد.

پیشنهاد مطالعه:  راهنمای خرید لباس عروس پرنسسی

تاج گل طبیعی

مدل تاج گل طبیعی

مدل تاج گل طبیعی

یکی از قشنگ‌ترین تاج عروس، تاج گل طبیعی است. این تاج ظاهری شیک به عروس می‌دهد که غیر قابل توصیف است.

مدل تاج گل ریز

مدل تاج گل ریز برای عروس

مدل تاج گل ریز برای عروس

اگر قصد دارید در استایل عروسی خود سبکی زیبا را بکار ببرید، مدل تاج گل ریز، جذابیت زیبایی به شما می‌دهد.

مدل تاج گل درشت

مدل تاج گل درشت

مدل تاج گل درشت

یکی از لاکچری ‌ترین تاج های عروس برای مراسم عقد و عروسی، مدل تاج گل درشت است. تاج‌هایی با گل درشت، انواع زیادی دارد که باید بر اساس پارامترهایی که در قبل گفته شد، مناسب‌ترین تاج را برای خود انتخاب کنید.

تاج رومی

تاج‌های رومی به دلیل سادگی و خاص بودنی که دارند، محبوبیت زیادی را در بین عروس‌ها کسب کرده است. معمولا این مدل تاج در پشت موها بسته می‌شه و استایل خاص و زیبایی را به موهای عروس می‌بخشد. اگر دنبال مدل تاج عروس جدید هستید، تاج رومی را حتما امتحان کنید.

سخن پایانی

همانطور که پی بردید، تاج عروس از مهم‌ترین اکسسوری‌های عروس است؛ زیرا در زیبایی و شکوه عروس نقش به‌سزایی دارد. در این مقاله مدل تاج عروس و نکات انتخاب این اکسسوری جدایی‌ناپذیر را برای شما بیان کردیم. به‌صورت‌ کلی باید تاج عروس را متناسب با لباس و فرم صورت‌، قد عروس و داماد و… انتخاب کنید. اگر تجربه‌ای در خصوص انتخاب تاج عروس دارید حتما با ما درمیان بگذارید.

تبلیغات مزون ویونا
تبلیغات مزون ویونا

1 یک پینگ

  1. پینگ بک: فرشته400

1 یک نظر

  1. تیم عروسیمون پاسخ

    عروس‌هایی که صورت گرد دارند، بهتر است تاج بلند انتخاب کنن و آن را در قسمت بالایی سر نصب کنن تا صورت و قدشان بلندتر به نظر برسد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *