لیست کامل لوازمی که روز عروسی باید همراه داشته باشید ؛ 20 مورد ضروری

لیست کامل لوازمی که روز عروسی باید همراه داشته باشید ؛ 20 مورد ضروری

اغلب عروس خانم‌ها استرس و هیجان بالایی در روز مراسم دارند. در این روز آن‌ها باید صبح زود از خواب بیدار شوند و خیلی زود به آرایشگاه بروند. هر چند که عروس خانم فرد منظمی باشد، احتمال دارد در چنین روزی برخی از لوازم مورد نیاز در روز عروسی را فراموش کند. بنابراین بهترین راه‌حل برای رفع این مشکل آماده‌کردن این وسایل از شب قبل خواهد بود. بااین‌حال بهتر است عروس خانم‌ها سرویس جواهرات و حلقه را همراه خود به آرایشگاه نبرند. زیرا درصورت گم‌شدن آن‌ها ضرر مالی زیادی متحمل می‌شوند. ضمن آنکه حضور در عروسی بدون سرویس جواهرات و حلقه بسیار بد است.

وسایل مورد نیاز که روز عروسی باید همراه عروس باشد

برای عروس خانم‌ها روز عروسی یکی از بزرگ‌ترین روز زندگی آن‌ها به‌حساب می‌آید. ازآنجایی‌که استرس و هیجان عروس خانم‌ها در این روز بسیار زیاد است، به آن‌ها توصیه می‌شود وسایل خود را از قبل آماده کنند تا در آن روز مشکلی همچون فراموش‌کردن یا جاگذاشتن وسایل خود را نداشته باشند. لیست لوازم مورد نیاز در روز عروسی شامل موارد زیر می‌شود:

وسایل ضروری کیف عروس

وسایل ضروری کیف عروس

وسایل ضروری کیف عروس

یکی از وسایل ضروری عروس، کیف عروس به‌شمار می‌رود. عروس خانم با داشتن یک کیف لوازم عروس مناسب می‌تواند وسایل موردنیاز خود را در آن قرار دهد و از آشفتگی و شلختگی جلوگیری کند.

سرویس جواهرات

سرویس جواهرات، از وسایل مهم روز عروسی

سرویس جواهرات، از وسایل مهم روز عروسی

به‌منظور ایجاد امنیت و جلوگیری از گم‌شدن وسایل ارزشمندی همچون سرویس جواهرات، عروس خانم‌ها نباید سرویس جواهرات را با خود به آرایشگاه ببرند. زیرا درصورت گم‌شدن آن‌ها ضرر مالی بزرگی به عروس خانم‌ها وارد می‌شود. ازآنجایی‌که پس از آرایشگاه عروس به سرویس جواهرات خود نیاز دارد تا از آن برای مراسم استفاده کند، بهتر است آن را به یکی از ساقدوش‌های مورداعتماد خود بسپارد تا آن را به آتلیه ببرد و به عروس تحویل دهد.

پیشنهاد مطالعه:  تزیین حنای عروس؛ 10 طرح جدید تزیین حنا + عکس

لباس عروس

به همراه داشتن لباس عروس در روز عروسی

به همراه داشتن لباس عروس در روز عروسی

لباس عروس یکی از مهم‌ترین لوازم مورد نیاز در روز عروسی به‌حساب می‌آید. البته عروس خانم‌ها باید به این نکته توجه داشته باشند که تنها بردن لباس عروس همراه خود به آرایشگاه مهم نیست. در واقع آن‌ها باید موقع تحویل لباس از مزون فنرهای ژپون دامن را مورد بررسی قرار دهند تا از سالم‌بودن آن مطمئن شوند. آن‌ها باید از شل‌نبودن و محکم دوخته‌شدن کریستال‌ها و سنگ‌های روی لباس اطمینان حاصل کنند.

پیشنهاد عروسیمون : جدیدترین مدل لباس عروس را اینجا ببینید.

کفش عروس

کفش عروسی

کفش عروسی

معمولا به عروس خانم‌ها توصیه می‌شود علاوه‌بر کفش اصلی خود، یک کفش اضافه همراه خود ببرند تا در موقع لزوم از آن بهره ببرند. در روز عروسی هیچ‌چیز قابل پیش‌بینی نیست و احتمال دارد کفش عروس کثیف شود یا پاشنه آن بشکند.

تاج

تاج عروس از وسایل مهم عروسی

تاج عروس از وسایل مهم عروسی

برخی از عروس‌ها تاج خود را از آرایشگاه دریافت می‌کنند. بنابراین آن‌ها نیاز به بردن تاج به آرایشگاه ندارند. درحالی‌که برخی دیگر از عروس‌ها تاج خود را از جای دیگری می‌خرند که باید آن را با خود به آرایشگاه ببرند. البته عروس خانم‌هایی که از تاج‌های موجود در آرایشگاه بهره می‌برند، باید قبل از روز عروسی تاج‌های آن آرایشگاه را مورد بررسی قرار دهند که درصورت مناسب‌نبودن آن‌ها زمان کافی برای تهیه تاج داشته باشند.

مشاهده شیک‌ترین و جدیدترین مدل‌های تاج عروس

شنل

یکی دیگر از لوازم مورد نیاز در روز عروسی شنل است. البته برخی از عروس خانم‌ها باتوجه‌به سلیقه خود و یا شرایط آب‌وهوایی می‌تواند به‌جای شنل از کت استفاده کنند. فراموش‌کردن شنل درسرهای زیادی برای افراد ایجاد می‌کند.

گن و لباس زیر

باتوجه‌به مدل لباس عروس و اندام عروس خانم، احتمال دارد استفاده از گن و لباس زیر برای عروس ضروری درنظر گرفته شود. در چنین شرایطی عروس خانم باید دقت کند که در هنگام رفتن به آرایشگاه این وسایل را فراموش نکند.

پیشنهاد مطالعه:  بهترین مدل‌های گیفت عقد و عروسی | جدید و لاکچری

عطر و ادکلن

عطر و ادکلن روز عروسی

عطر و ادکلن روز عروسی

به‌دلیل استرس و هیجان زیاد احتمال دارد عروس خانم زیاد عرق کند. به‌همین‌دلیل به‌همراه داشتن عطر و ادکلن برای عروس نیز ضروری خواهد بود.

خوشبوکننده دهان

اگرچه به عروس خانم‌ها توصیه می‌شود قبل از رفتن به آرایشگاه مسواک بزنند، اما با این‌حال به‌همراه داشتن خوشبوکننده دهان به‌عنوان یکی از لوازم مورد نیاز در روز عروسی برای خانم‌ها امری ضروری تلقی می‌شود. زیرا ممکن است در اثر خوردن غذا و یا گرسنگی دهان آن‌ها بوی بدی داشته باشد. درصورت همراه داشتن خوشبوکننده دهان، عروس خانم‌ها این امکان را دارند تا در آرایشگاه و بدون نیاز به مسواک زدن این بو را برطرف کنند.

کفش راحت

به همراه داشتن کفش راحت در روز عروسی

به همراه داشتن کفش راحت در روز عروسی

اگرچه در لیست وسایل ضروری عروس در آرایشگاه به کفش اضافه اشاره شد، اما در برخی مواقع عروس خانم‌ها به کفش راحتی نیاز دارند. زیرا آن‌ها مدت طولانی باید کفش‌های پاشنه بلند را بپوشند و استفاده طولانی مدت از کفش‌های پاشنه بلند موجب خستگی و کلافه‌شدن آن‌ها خواهد شد. درحالی‌که با استفاده از یک کفش راحت آن‌ها می‌توانند انرژی خود را برای موقعیت‌های حساس جشن عروسی ذخیره کنند.

موبایل و شارژر

احتمال دارد در آرایشگاه و در روز عروسی، لازم شود عروس تماس‌های متعددی داشته باشد. به‌همین‌دلیل همراه داشتن موبایل و شارژ در این روز بسیار ضروری خواهد بود.

پول نقد

به‌همراه داشتن پول نقد در روز عروسی

به‌همراه داشتن پول نقد در روز عروسی

به‌همراه داشتن مقداری پول نقد نیز یکی دیگر از لوازم مورد نیاز در روز عروسی به‌حساب می‌آید. زیرا در برخی مواقع، کارتخوان در دسترس نیست یا کارت‌های بانکی غیرفعال می‌شوند. البته دررابطه‌با به‌همراه داشتن پول نقد، توجه‌به این نکته ضروری است که آن‌ها نباید مبلغ زیادی همراه خود ببرند. زیرا به‌همراه داشتن مبلغ زیاد پول نقد ایمن نیست.

دستمال کاغذی

دستمال کاغذی برای عروس

دستمال کاغذی برای عروس

به‌همراه داشتن دستمال کاغذی نه‌تنها در روز عروسی، بلکه در روزهای عادی نیز ضروری است.

پیشنهاد مطالعه:  مدل سرویس طلای عروس  2024 + نکات خرید سرویس طلا

حوله

حوله برای عروس در روز عروسی

حوله برای عروس در روز عروسی

در برخی مواقع لازم می‌شود عروس خانم قبل از شروع کار میکاپ، صورت و گردن خود را بشوید. بنابراین او به یک حوله برای خشک‌کردن صورت و گردن خود نیاز دارد. درصورت نیاز به شستن موها قبل از شروع کار شینیون، وجود یک حوله برای خشک‌کردن موها بسیار ضروری به‌نظر می‌رسد.

بادبزن

به‌همراه داشتن بادبزن برای عروس خانم‌ها

به‌همراه داشتن بادبزن برای عروس خانم‌ها

برخی از سالن‌های آرایشگاه دمای مناسبی ندارند. ممکن است عروس خانم به‌دلیل استرس و هیجان زیاد احساس گرما کند. به‌ویژه برای افرادی که جشن عروسی خود را در فصل تابستان برگزار می‌کنند. در نتیجه به‌همراه داشتن بادبزن برای عروس خانم‌ها ضرورت دارد.

آیینه کوچک

لوازم مورد نیاز در روز عروسی، به‌همراه داشتن یک آیینه کوچک

لوازم مورد نیاز در روز عروسی، به‌همراه داشتن یک آیینه کوچک

یکی دیگر از لوازم مورد نیاز در روز عروسی، به‌همراه داشتن یک آیینه کوچک است. در واقع به عروس خانم‌ها توصیه می‌شود در روز عروسی یک آیینه کوچک به‌همراه خود داشته باشند تا در موقع لزوم مو و میکاپ خود را چک کنند. البته آن‌ها نباید در استفاده از این آیینه کوچک از خود وسواس نشان دهند.

سوزن و نخ

به‌همراه داشتن نخ و سوزان در وسایل مورد نیاز عروس ضروری

به‌همراه داشتن نخ و سوزان در وسایل مورد نیاز عروس ضروری

در برخی مواقع احتمال دارد لباس عروس پاره یا خراب شود. در چنین شرایطی عروس خانم به نخ و سوزن نیاز دارد. بنابراین به‌همراه داشتن نخ و سوزان در وسایل مورد نیاز عروس ضروری به‌نظر می‌رسد.

مسواک و نخ دندان

ازآنجایی‌که عروس خانم‌ها مجبور هستند صبح زود به آرایشگاه بروند، آن‌ها باید نهار خود را در آرایشگاه صرف کنند. در چنین شرایطی پس از خوردن غذا در آرایشگاه عروس به نخ دندان و مسواک نیاز دارد تا از بوی بد دهان و کثیف‌بودن دندان‌های خود جلوگیری کند. بنابراین مسواک و نخ دندان از لوازم مورد نیاز عروس در آرایشگاه هستند.

لوازم آرایش ضروری

لوازم آرایش ضروری در روز عروسی

لوازم آرایش ضروری در روز عروسی

اگرچه میکاپ آرتیست‌ها از اسپری یا پودر فیکس برای ثابت نگه‌داشتن آرایش عروس استفاده می‌کنند، اما در روز عروسی هیچ چیز قابل پیش‌بینی نیست و امکان خراب‌شدن میکاپ عروس وجود دارد. به‌همین‌دلیل به عروس خانم‌ها توصیه می‌شود که لوازم آرایش ضروری را همراه خود داشته باشند. این وسایل همراه عروس می‌تواند شامل یک کرم پودر کوچک، رژ لب و لاک شود.

انرژی‌زا و نوشیدنی

ممکن است به‌دلیل استرس و هیجان زیاد عروس خانم احساس ضعف کند، یا به‌دلیل خستگی بیش‌ازحد انرژی عروس خانم به پایین‌ترین سطح خود برسد. در چنین شرایطی عروس خانم در میان لوازم مورد نیاز در روز عروسی، به نوشیدنی‌های شیرین و نوشیدنی‌های انرژی‌زا نیاز دارد.

در جمع کردن وسایل مهم روز عروسی دقت کنید

رور عروسی برای هر فرد می‌تواند به یک روز پر از استرس و پرهیجان تبدیل شود. بنابراین با آمادگی لازم، عروس خانم خواهد توانست از هیجان و استرس خود در این روز کم کند. یکی از کارهایی که در ایجاد آمادگی و کاهش استرس عروس بسیار موثر درنظر گرفته می‌شود، آماده‌کردن لوازم مورد نیاز در روز عروسی از شب قبل به‌حساب می‌آید. با انجام این کار عروس از فراموش‌کردن این وسایل جلوگیری می‌کند.

تبلیغات مزون ویونا
تبلیغات مزون ویونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *