جدیدترین مدل‌های میکاپ و شینیون حنابندان + عکس

جدیدترین مدل‌ های میکاپ و شینیون حنابندان + عکس

مراسم حنابندان جشن مهمی است که قبل از مراسم عروسی برگزار می‌شود. از آنجایی‌ که این مراسم یک جشن ساده و نیمه‌رسمی است، نوع آرایش و میکاپ عروس در این مراسم، اهمیت بسیار زیادی دارد. شما باید مدل میکاپی را برای مراسم حنابندان انتخاب کنید که درعین سادگی، چهره‌ی شما را زیباتر نشان دهد. ازاین‌رو، باید همه‌ی نکات آرایش حنابندان را در آرایش صورت و موهایتان رعایت کنید. آیا با نکات آرایش حنابندان آشنا هستید؟ جدیدترین مدل‌های میکاپ و شینیون حنابندان را می‌شناسید؟ اگر پاسخ شما به این سوالات منفی است و نمی‌دانید چگونه برای مراسم حنابندان خود آماده شوید، تا پایان این مقاله با ما همراه باشید.

یکی از مراسم‌های سنتی ازدواج ایرانی، مراسم حنابندان است. این مراسم، در آخرین شب حضور عروس در منزل پدری، برای خداحافظی عروس از خانه پدر انجام می‌شود. حنابندان یک مراسم زنانه است که با حضور داماد و خانواده‌ی او، در منزل پدر عروس و در کنار خانواده و اقوام عروس برگزار می‌شود. در این مراسم، به دست و پای عروس و داماد و افرادی که در مراسم حضور دارند، حنا می‌گذارند. زیرا در گذشته، حنا نشانه‌ی مهر، خوشبختی و شادی بوده است. ازاین‌رو، در این مراسم نیز به نشانه‌ی روزهای خوش و شادی که در انتظار عروس و داماد است، به دست و پای عروس و داماد، حنا می‌گذارند و آخرین شب حضور عروس در منزل پدری‌ش را جشن می‌گیرند.

میکاپ حنابندان همچون آرایش روز عروسی از اهمیت زیادی برخوردار است و همواره عروس خانوم‌ها به دنبال بهترین سالن زیبایی برای میکاپ حنابندان عروس هستند.میکاپ برای حنابندون نکات و ظرافت خاصی دارد که یا توسط آرایشگر باید لحاظ شود و یا عروس باید این نکات را به آرایشگر خود گوشزد نماید.در ادامه مهم‌ترین نکات آرایش حنابندان و مدل شینیون این شب خاص را بخوانید.

میکاپ حنابندان

میکاپ حنابندان

نکات مهم در میکاپ حنابندان

نکات مهم در میکاپ حنابندان

نکات مهم در میکاپ حنابندان

آرایش و میکاپ حنابندان، نکات ظریف و زیادی دارد. ازآنجایی‌که مراسم حنابندان، یک شب پیش از مراسم عروسی برگزار می‌شود و جشن نیمه‌رسمی به‌حساب می‌آید، بهتر است آرایش ملایمی برای آن انتخاب کنید. به‌این شکل، میکاپی که برای مراسم عروسی‌تان انتخاب می‌کنید نیز، زیباتر خواهد بود و بیشتر به‌چشم می‌آید. سعی کنید، مدل میکاپی را انتخاب کنید که ساده و دخترانه باشد و زیبایی طبیعی صورتتان را بهتر نشان دهد. برای این منظور، باید به نکات زیادی توجه داشته باشید تا بتوانید مدل آرایش و شینیونی را انتخاب کنید که متناسب با فرم صورت و مدل لباس‌تان باشد. در ادامه‌ی این مقاله، مهم‌ترین نکات آرایش حنابندان را با هم مرور می‌کنیم.

آرایش ملایمی داشته باشید

آرایش ملایم در جشن حنابندان

آرایش ملایم در جشن حنابندان

همانطورکه اشاره کردیم، آرایش صورت برای حنابندان باید ساده و ملایم باشد. به‌هیچ‌وجه به‌سراغ آرایش‌های غلیظ که چهره شما را کاملاً عوض می‌کنند، نروید. ازآنجایی‌که این مراسم در خانه برگزار می‌شود و جشن صمیمی و کوچکی است، بهتر است به‌سراغ میکاپ‌های طبیعی که زیبایی صورتتان را بهتر نشان می‌دهند، بروید. مدل آرایش‌های اروپایی، آرایش‌های دخترانه و آرایش‌های لایت، بهترین انتخاب‌ها برای مراسم حنابندان هستند.

آرایش ابروها طبیعی باشد

آرایش ابروها برای حنابندان

آرایش ابروها برای حنابندان

ابروها، یکی از مهم‌ترین المان‌ها در آرایش و میکاپ هستند که توجه زیادی را به خود جلب می‌کنند. برای میکاپ حنابندان، تغییرات زیادی در ابروهای خود ایجاد نکنید و حالت طبیعی ابروها را حفظ کنید. بهتر است برای آرایش ابرو، تنها به مرتب کردن و استفاده از یک ریمل ابرو هم‌رنگ با رنگ ابروها، اکتفا کنید تا آرایش ملایم‌تری داشته باشید.

میکاپ چشم، ساده و شیک باشد

میکاپ چشم، ساده و شیک باشد

میکاپ چشم، ساده و شیک باشد

پس از ابروها، چشم‌ها مهم‌ترین عضو در آرایش صورت هستند. یکی از مهم‌ترین نکات آرایش حنابندان، ساده بودن آرایش چشم‌ها است. اما آرایش چشم عروس در روز عروسی سبک و مدل‌های بهتری دارد. در جشن حنابندان بهتر است یک سایه‌ی ملایم و یک خط چشم کوتاه و نازک را برای آرایش چشم‌هایتان انتخاب کنید و از خط چشم‌ها و آرایش‌های خلیجی برای مراسم حنابندان، استفاده نکنید. همچنین، بهتر است به‌جای کاشتن مژه، از یک ریمل خوب برای بلندتر شدن و پرپشت‌تر شدن مژه‌هایتان استفاده کنید.

توجه به رنگ لباس در آرایش

همانطور که می‌دانید، یکی از فاکتورهای مهم برای انتخاب مدل آرایش، به‌ویژه مدل آرایش حنابندان، توجه به رنگ لباس است. ازآنجایی‌که هیچ محدودیتی برای انتخاب رنگ لباس حنابندان ندارید، سعی کنید در انتخاب رنگ سایه چشم، رژگونه و رژلب خود از رنگ‌هایی استفاده کنید که متناسب با رنگ لباس حنابندان‌تان باشد.

استفاده از کانسیلر و کانتور در میکاپ

استفاده از کانسیلر و کانتور در میکاپ

استفاده از کانسیلر و کانتور در میکاپ

با استفاده‌ی صحیح از کانسیلر و کانتور، صورت خود را زیباتر نشان دهید. از یک کانسیلر هم‌رنگ با پوست صورت خود استفاده کنید تا سیاهی زیرچشم‌ها و لک‌های صورتتان را بپوشانید و پوست یک‌رنگ و یک‌دستی داشته باشید. همچنین، با استفاده از کانتور نیز، نقاط قوت صورت خود را پررنگ‌تر کنید تا چهره‌تان، زیباتر به‌نظر برسد.

آرایش لب مناسب

برای آرایش لب نیز سعی کنید از رنگ‌هایی مثل کالباسی، صورتی و رنگ‌های کم‌رنگ استفاده کنید. پیشنهاد می‌کنیم برای طبیعی‌تر بودن و ساده‌تر بودن آرایش خود، به‌جای رژلب، از تینت لب استفاده کنید. تینت لب، حالت طبیعی‌تر و نچرال‌تری به لب‌های شما می‌دهد. دراین‌صورت می‌توانید از رنگ‌های جیغ و پررنگی مثل قرمز هم برای آرایش لب‌ها استفاده کنید و همچنان آرایش ملایمی داشته باشید.

استفاده از کرم پودر مناسب با نوع پوست صورت

یکی دیگر از نکات آرایش حنابندان، انتخاب و استفاده از کرم پودر مناسب با نوع پوست است. به‌هیچ‌وجه از کرم پودرهایی که تفاوت رنگ زیادی با رنگ پوست صورتتان دارند و یا به‌خوبی روی پوستتان نمی‌نشینند، استفاده نکنید. سعی کنید از کرم پودرهای مات‌کننده استفاده کنید تا ماندگاری بهتری روی پوستتان داشته باشند. زیرا این نوع کرم پودرها، روغن ندارند و پوست را بهتر کاور می‌کنند. فراموش نکنید که حتماً گردن و گوش‌هایتان را نیز با کرم پودر، پوشش دهید تا رنگ گردن و گوش‌هایتان نیز با رنگ صورتتان یکی باشد.

رنگ رژگونه روشن و گرم باشد

رنگ رژگونه روشن و گرم باشد

رنگ رژگونه روشن و گرم باشد

در سال‌های اخیر، استفاده از رژگونه در آرایش اهمیت بیشتری پیدا کرده است. شما می‌توانید با انتخاب یک رژگونه‌ی مناسب، حالت طبیعی‌تری به آرایش خود بدهید و چهره خود را نیز زیباتر کنید. باتوجه به اینکه میکاپ عروس شب حنابندان باید درعین سادگی، زیبا و جذاب باشد، سعی کنید با انتخاب یک رنگ روشن و گرم برای رژگونه و استفاده‌ی صحیح از آن، صورت خود را به‌خوبی لیفت کنید و چهره‌ی زیباتری برای خود بسازید.

نکات شینیون مو حنابندان

نکات شینیون مو حنابندان

نکات شینیون مو حنابندان

پس ازآنکه با نکات آرایش حنابندان آشنا شدید، باید به‌سراغ نکات شینیون مو حنابندان برویم. انتخاب مدل مو حنابندان نیز به اندازه‌ی انتخاب مدل آرایش و میکاپ، سخت و چالشی است. باید دقت باشید که مدل شینیونی که انتخاب می‌کنید، حتماً با مدل میکاپ و مدل لباس‌تان هماهنگ باشد. ازآنجایی‌که مدل آرایش حنابندان، کاملاً سبک و لایت است، بهتر است مدل موها و رنگ مو عروس نیز ساده و دخترانه انتخاب شود. مدل شینیون‌های سخت‌تر و زیباتر را برای مراسم عروسی نگه دارید چرا که مدل موی عروس باید خاص‌تر از هر مراسمی باشد. پیشنهاد می‌کنیم برای مراسم حنابندان، به‌جای مدل‌های سنگین، برای زیباتر شدن موها، از اکسسوری‌های مو استفاده کنید و موهای خود را باز بگذارید.

چه مدل موهایی برای حنابندان مناسب است؟

همانطورکه اشاره کردیم، هرچه مدل موهایتان ساده‌تر باشد، برای این مراسم مناسب‌تر خواهد بود. اما شاید این سوال برای شما ایجاد شود که مدل موی ساده‌ی مناسب برای مراسم حنابندان، چه مدل مویی است؟ برای پاسخ به این سوال، ما مدل‌های مینیمال را به شما پیشنهاد می‌دهیم. البته، فراموش نکنید که پیش از انتخاب هریک از مدل‌های شینیون حنابندان، حتماً فرم صورت خود را در نظر بگیرید و مدلی را انتخاب کنید که صورت شما را بهتر و زیباتر نشان می‌دهد. در ادامه، چند مدل موی زیبا و مناسب مراسم حنابندان را به شما معرفی می‌کنیم.

فرق وسط برای حنابندان

مدل موی فرق وسط برای حنابندان

مدل موی فرق وسط برای حنابندان

مدل موی فرق وسط که یک مدل موی ساده و دخترانه است، این روزها، محبوبیت بسیار زیادی دربین سلبریتی‌ها پیدا کرده است. این مدل مو که مناسب صورت‌های با فرم قلبی و گرد است، برای افرادی که موهای صافی دارند، انتخاب بسیار مناسبی محسوب می‌شود.

دم اسبی زیبا برای شینیون حنابندان

مدل موی دم اسبی برای حنابندان

مدل موی دم اسبی برای حنابندان

دم اسبی نیز یکی دیگر از مدل موهای ساده و محبوب سال‌های اخیر است. این مدل مو، مناسب افرادی است که موهای بلندی دارند. بهتر است اگر موهای فر یا مجعدی دارید، ابتدا موهایتان را با یک اتو، صاف و لخت کنید. این مدل مو نیز برای صورت‌هایی که فرم گرد یا بیضی شکل دارند، انتخاب بسیار بهتری است.

انواع بافت ویژه حنابندان

مدل موی بافت برای حنابندان

مدل موی بافت برای حنابندان

اگر موهای کوتاه یا فری دارید و دوست ندارید از مدل‌های باز استفاده کنید، به‌سراغ مدل‌های بافت مو بروید. پیشنهاد می‌دهیم در انتخاب مدل بافت مو نیز، از مدل‌های ساده‌تر استفاده کنید تا آسیبی به موهایتان وارد نشود و همچنین، با مدل آرایش و لباس‌تان نیز هماهنگ باشد. بافت ساده، می‌تواند بهترین و مناسب‌ترین انتخاب باشد.

گوجه‌ای شلوغ

مدل گوجه‌ای شلوغ برای حنابندان

مدل گوجه‌ای شلوغ برای حنابندان

مدل گوجه‌ای شلوغ از مدل موهایی است که اگر با دقت و ظرافت خوبی درست شود، زیبایی بسیار زیادی به چهره‌تان می‌بخشد و یک انتخاب عالی برای مدل مو حنابندان است. این مدل موی نچرال که در سال‌های اخیر، محبوبیت بسیار زیادی پیدا کرده است، از مدل موهایی است که مناسب صورت‌های مستطیلی و بیضی‌شکل است.

شینیون باز و بسته حنابندان

شینیون باز و بسته حنابندان

شینیون باز و بسته حنابندان

شینیون‌های باز و بسته نیز از مدل موهای مناسبی هستند که برای مراسم حنابندان، انتخاب خوبی محسوب می‌شوند. اگر یقه‌ی لباس‌تان باز یا قایقی است، مدل شینیون باز را انتخاب کنید. اگر لباسی با یقه‌ی بلند و بسته دارید، سراغ شینیون‌های بسته بروید.

تاج گل

استفاده از اکسسوری‌ها، برای زیباتر کردن موها، انتخاب بسیار خوبی برای مدل موی حنابندان است. تاج گل نیز یکی از این اکسسوری‌ها محسوب می‌شود. اگر موهای صاف و بلندی دارید، موهایتان را باز بگذارید و از یک تاج گل برای تزیین موهایتان، استفاده کنید.

جمع‌بندی مدل میکاپ و شینیون حنابندان

در این مقاله، با نکات آرایش حنابندان و جدیدترین مدل‌های میکاپ و شینیون حنابندان آشنا شدید. فراموش نکنید که هرچه مدل آرایش و موهایتان برای مراسم حنابندان ساده‌تر باشد، بهتر و زیباتر خواهد بود. پیشنهاد می‌کنیم اگر تسلط خوبی در آرایش و میکاپ دارید، میکاپ مراسم حنابندان را خودتان انجام دهید، تا ساده‌تر و ملایم‌تر باشد. برای زیباتر شدن آرایش و مدل موهایتان، از نکات آرایش حنابندان که در این مقاله بیان کردیم، استفاده کنید. برای مدل موها نیز از می‌توانید به‌سراغ مدل شینیون‌هایی که در این مقاله اشاره شد، بروید.

 

تبلیغات مزون ویونا
تبلیغات مزون ویونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *