شنل لباس عروس؛ جدیدترین مدل‌های خاص + عکس

شنل لباس عروس؛ جدیدترین مدل‌های خاص + عکس

شنل لباس عروس، یکی از اکسسوری‌های عروس است که از گذشته تا کنون، محبوبیت زیادی در بین عروس‌های ایرانی داشته است. این شنل‌ها که در گذشته، بیشتر برای حفظ پوشش و حجاب عروس‌ها مورد استفاده قرار می‌گرفتند، امروزه به‌عنوان یک آیتم شیک برای زیباتر کردن استایل عروس شناخته می‌شوند. به همین دلیل، در مدل‌های بسیار مختلف و زیبایی طراحی و دوخته می‌شوند و شما می‌توانید با درنظر گرفتن مدل لباس عروس خود، مناسب‌ترین مدل شنل را نیز برای خود انتخاب کنید. اما آیا می‌دانید چطور باید مناسب‌ترین مدل شنل لباس عروس را برای خود انتخاب کنید؟ یا آیا با جدیدترین مدل‌های خاص شنل عروس آشنا هستید؟ اگر پاسخ‌تان به این سوال‌ها منفی است، تا انتهای این مقاله همراه ما باشید تا با انواع شنل عروس آشنا شوید.

چرا عروس ها از داشتن شنل برای لباس عروس استقبال می کنند؟

یکی از جذاب‌ترین اکسسوری‌های لباس عروس، شنل لباس عروس است. شنل‌ها که انواع بسیار مختلفی دارند و در مدل‌های گوناگون طراحی می‌شوند، از سال‌های دور، بین عروس‌ها بسیار محبوب و پراستفاده بوده‌اند. این محبوبیت و استفاده‌ی زیاد از شنل، چند دلیل اصلی و مهم دارد.

چرا عروس ها از داشتن شنل برای لباس عروس استقبال می کنند؟

چرا عروس ها از داشتن شنل برای لباس عروس استقبال می کنند؟

اولین و مهم‌ترین دلیل استقبال عروس‌ها از شنل، حفظ پوشش است. ازآنجایی‌که اکثر لباس عروس‌ها، باز هستند و پوشیدگی کاملی ندارند، عروس‌ها می‌توانند با استفاده از یک شنل، به راحتی پوشش و حجاب خود را حفظ کنند. شما می‌توانید برای خروج از آرایشگاه و در مسیر رسیدن به تالار و یا برای خروج از تالار تا زمان رسیدن به منزل، از یک شنل عروس زیبا روی لباس عروس‌تان استفاده کنید و قسمت‌های باز لباس عروس را پوشش دهید.

علاوه‌براین، پوشیدن شنل روی لباس عروس، به گرم شدن‌تان نیز کمک می‌کند. اگر مراسم عروسی خود را در فصل‌های سرد برگزار می‌کنید، به راحتی می‌توانید با استفاده از یک شنل زیبا، مشکل سرما و باز بودن لباس عروس خود را حل کنید. پوشیدن یک مدل شنل عروس گرم و شیک، نه‌تنها شما را از سرما حفظ می‌کند؛ بلکه باعث می‌شود استایل شما زیبا و مناسب فصل باشد.

پیشنهاد مطالعه:  راهنمای خرید لباس عروس پرنسسی

سومین دلیل استقبال زیاد عروس‌ها از شنل‌های لباس عروس نیز، شیک و زیباتر شدن استایل‌شان است. امروزه، مدل‌های بسیار متنوع و زیبایی برای شنل‌های عروس طراحی شده است که بیشتر جنبه‌ی زیبایی دارند. این شنل‌ها که از پارچه‌های زیبا و خاص تولید می‌شوند، مدل‌های جذاب و زیبایی دارند که استایل عروس را به شکل چشم‌گیری متفاوت و شیک می‌کند. درواقع، شما می‌توانید با انتخاب یک مدل شنل عروس مناسب، دو مدل لباس عروس داشته باشید و دو استایل متفاوت را در مراسم عروسی برای خود بسازید.

انواع مدل شنل لباس عروس

انواع مدل شنل لباس عروس

انواع مدل شنل لباس عروس

حالا که به خوبی با کاربردهای شنل‌های لباس عروس آشنا شدید، وقت آن است که به سراغ معرفی و آشنایی با انواع مدل شنل لباس عروس برویم. آشنایی با مدل‌های مختلف شنل لباس عروس از آن جهت مهم است که کمک می‌کند بتوانید مناسب‌ترین مدل را که هماهنگی و تناسب خوبی با مدل لباس عروس‌تان دارد، انتخاب کنید. انواع مدل شنل عروس عبارتند از:

1.مدل شنل عروس آستین دار

شنل‌های عروس آستین دار تنوع بسیار زیادی دارند. این مدل شنل‌ها یا به صورت کوتاه و از جنس پارچه‌های توری طراحی می‌شوند که کاملاً جنبه تزئینی دارند. یا به شکل پوشیده و با قد کمی بلندتر طراحی می‌شوند که این مدل‌ها برای حفظ پوشش نیز به کار می‌روند. شنل‌های آستین دار، برای مدل لباس عروس پرنسسی و پف‌دار مناسب هستند. زیرا پوشیدن و کنترل این مدل شنل‌ها با لباس‌هایی که دامن‌های بزرگ دارند، راحت‌تر است.

مدل شنل عروس آستین دار

مدل شنل عروس آستین دار

بهتر است برای دوخت این مدل شنل عروس از پارچه‌ی خز یا گیپور استفاده کنید. پارچه‌ی خز برای مدل‌های پوشیده مناسب‌تر است که شنل را گرم نیز می‌کند. استفاده از پارچه گیپور نیز برای شنل‌های آستین‌داری مناسب است که جنبه‌ی زیبایی دارند.

2.شنل عروس بلند

شنل عروس بلند

شنل عروس بلند

شنل‌های بلند مناسب‌ترین انتخاب برای عروس‌هایی است که مراسم عروسی‌شان در فصول سرد و در فضاهای باز برگزار می‌شود. این مدل شنل‌ها که قد بلندی دارند، معمولاً کلاه‌دار هستند و پوشش خوبی دارند. نکته مهم در رابطه با شنل عروس بلند، وزن زیاد این شنل‌ها است. ازآنجایی‌که این شنل‌ها قد بلندی دارند و معمولاً از پارچه‌های کلفت و سنگین نیز دوخته می‌شوند، وزن زیادی دارند و کنترل کردن آن‌ها ممکن است برای شما سخت باشد. ازاین‌رو، بهتر است از پارچه‌های کارشده و سنگ‌دوزی‌شده برای دوخت این مدل شنل‌ها استفاده نکنید.

پیشنهاد مطالعه:  لباس عروس دکلته؛ جدیدترین مدل‌ها + نکات انتخاب

پیشنهاد می‌کنیم جدیدترین مدل های لباس عروس دنباله دار را ببینید.

3.شنل عروس رنگی

شنل عروس رنگی

شنل عروس رنگی

جدیدترین مدل شنل عروس، شنل‌های رنگی هستند. در سال‌های اخیر، استفاده از رنگ‌های مختلف پاستلی در استایل عروس، محبوبیت زیادی پیدا کرده و ترند شده است. انتخاب یک شنل عروس رنگی همانند لباس عروس رنگی نیز یک انتخاب خوب برای پیروی از این ترند جدید و جذاب است. پیشنهاد می‌کنیم اگر می‌خواهید شنل رنگی انتخاب کنید، به هماهنگی رنگ شنل و دسته گل عروس و اکسسوری‌های دیگری که در استایل خود استفاده می‌کنید، دقت کنید.

4.شنل عروس بدون کلاه

شنل عروس بدون کلاه

شنل عروس بدون کلاه

همانطورکه اشاره کردیم، شنل‌های عروس با الگوهای متفاوتی طراحی می‌شوند و ممکن است کلاه‌دار یا بدون کلاه باشند. شنل‌های بدون کلاه، معمولاً قدهای کوتاهی دارند و بیشتر جنبه‌ی تزئینی و زیبایی دارند. این مدل شنل عروس، برای افرادی مناسب است که مدل موهای خاص و زیبایی دارند و نمی‌خواهند با پوشیدن شنل، مدل موهای‌شان خراب شود.

5.شنل عروس کلاه دار

شنل عروس کلاه دار

شنل عروس کلاه دار

برخلاف شنل‌های بدون کلاه، شنل عروس کلاه دار انتخاب آن دسته از عروس‌هایی است که دوست دارند حجاب کاملی داشته باشند. شنل‌های کلاه‌ دار، درعین‌حال که پوشش کاملی دارند، زیبا و شیک نیز هستند. در طراحی الگوی شنل عروس کلاه دار باید به راحتی و آزادی عمل فرد دقت شود و الگوی شنل و کلاه آن کمی آزاد درنظر گرفته شود. این کار کمک می‌کند عروس در هنگام استفاده از این مدل شنل، اذیت نشود و راحت باشد. بهترین پارچه برای دوخت این مدل شنل‌ها نیز پارچه‌های کارشده یا پارچه‌های ساتن هستند. زیرا نه‌تنها زیبایی و کیفیت خوبی دارند، بلکه به حفظ کامل پوشش عروس نیز کمک می‌کنند.

6.شنل عروس کوتاه

شنل عروس کوتاه

شنل عروس کوتاه

با استفاده از یک شنل عروس کوتاه می‌توانید به راحتی یک استایل متفاوت و خاص را در مراسم عروسی خود داشته باشید. شنل‌های کوتاه که تنوع بسیار زیادی دارند، به شیک و کامل شدن مدل لباس عروس کوتاه کمک زیادی می‌کنند. این مدل شنل‌ها معمولاً با پارچه‌های دانتل، گیپور یا تور دوخته می‌شوند. اکثر شنل‌های کوتاه، یقه‌های متفاوت و جذابی دارند که مناسب لباس عروس‌هایی هستند که در قسمت بالاتنه و یقه، باز هستند. همچنین، بهتر است از پارچه‌های کارشده و سنگ‌دوزی‌شده نیز برای دوخت این مدل شنل‌ها استفاده نشود.

پیشنهاد مطالعه:  جدیدترین مدل‌های لباس عروس اروپایی + 10 طرح شیک و ساده

7.شنل عروس محجبه

شنل عروس محجبه

شنل عروس محجبه

عروس‌هایی که لباس عروس محجبه دوست دارند از شنل برای حفظ پوشش و حجاب خود استفاده کنند، باید به سراغ مدل شنل عروس محجبه بروند. این مدل شنل عروس، از جنس پارچه‌های ساتن دوخته می‌شود و بیشتر الگوی کلوش دارند. همچنین شنل‌های محجبه، کلاه و آستین نیز دارند و به این صورت حجاب عروس را به طور کامل حفظ می‌کنند. برای زیباتر شدن مدل شنل‌های محجبه معمولاً لبه‌ی این شنل‌ها را با خز یا سنگ و مروارید، کار می‌کنند.

8.شنل عروس خزدار

شنل عروس خزدار

شنل عروس خزدار

پارچه‌های خز، حس شیک و لاکچری بودن زیادی را به مخاطب القا می‌کند. ازاین‌رو، آن دسته از عروس‌هایی که دوست دارند یک استایل شیک و لاکچری در مراسم عروسی خود داشته باشند، می‌توانند از یک شنل عروس خزدار استفاده کنند. شنل‌های خزدار، معمولاً به صورت کتی یا گره‌ای طراحی می‌شوند و علاوه‌بر شیک‌تر کردن استایل عروس، به گرم ماندن در فصول سرد و فضای باز نیز کمک می‌کنند.

9.شنل عروس توری

شنل عروس توری

شنل عروس توری

شنل عروس توری یک مدل شنل عروس محبوب دیگر است که در سال‌های اخیر نیز دوباره ترند شده است. پارچه‌های توری، به ویژه پارچه‌های گیپور و دانتل، محبوبیت و جایگاه ویژه‌ای در بین عروس‌ها دارند. به همین دلیل، شنل عروس‌هایی که با این پارچه‌ها دوخته می‌شوند نیز بین عروس‌ها بسیار محبوب هستند. این مدل شنل عروس، در طراحی الگو تنوع زیادی دارد و می‌تواند به صورت بلند، کوتاه، کلاه‌دار یا بدون کلاه طراحی شود.

10.شنل عروس کار شده

شنل عروس کار شده

شنل عروس کار شده

یکی دیگر از مدل‌های لاکچری برای شنل عروس، شنل‌هایی هستند که با پارچه‌های کارشده دوخته می‌شوند. پارچه‌های کارشده که زیبایی فوق‌العاده‌ای دارند، وزن زیادی دارند و کنترل آن‌ها کمی سخت است. به همین دلیل، اگر از شنل عروس کار شده استفاده می‌کنید بهتر است مدل لباس عروس‌تان را طوری انتخاب کنید که وزن زیادی نداشته باشد و حرکت کردن با آن نیز برایتان راحت باشد.

11.شنل کتی عروس

شنل کتی عروس

شنل کتی عروس

شنل کتی نیز یک انتخاب عالی است برای کسانی که دوست دارند دو استایل متفاوت با یک لباس عروس را داشته باشند. این مدل شنل که تنوع بسیار زیادی دارد، برای آن دسته از عروس‌هایی مناسب است که طرفدار استایل‌های کلاسیک، ساده و اروپایی هستند.

جمع‌بندی شنل عروس

در این مقاله تلاش کردیم شما را با جدیدترین و محبوب‌ترین مدل‌های شنل لباس عروس آشنا کنیم. همچنین نکات مهمی که برای انتخاب، طراحی و دوخت هر مدل نیاز داشتید را نیز بیان کردیم. درنهایت توصیه می‌کنیم، پیش از انتخاب هر یک از این شنل‌ها، ابتدا با یک خیاط و استایلیست حرفه‌ای مشورت کرده تا بتوانید بهترین و مناسب‌ترین مدل شنل و لباس عروس را برای خود انتخاب کنید.

 

تبلیغات مزون ویونا
تبلیغات مزون ویونا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *