آرایش مناسب عروسی فرمالیته چیست؟

آرایش مناسب عروسی فرمالیته چیست؟ راهنمای کامل

برگزاری مراسم عروسی چالش‌ها و دغدغه‌های بسیار زیادی برای عروس و داماد به همراه دارد. یکی از این چالش‌ها، موضوع آرایش مناسب عروسی فرمالیته است. مراسم عروسی فرمالیته، مراسمی است که چند روز قبل از مراسم اصلی عروسی برگزار می‌شود. در این مراسم عروس و داماد به همراه ساقدوش‌های خود، عکس‌ها و کلیپ‌هایی که می‌خواهند از مراسم خود تهیه کنند را می‌گیرند. به همین دلیل، موضوع آرایش عروس در این روز، بسیار مهم است و توصیه‌ها و نکته‌های زیادی در رابطه با آرایش فرمالیته عروس برای این روز وجود دارد.

ما در این مقاله تمام نکات لازم برای آرایش مناسب عروسی فرمالیته را به طور کامل برای شما بیان خواهیم کرد. به همین دلیل پیشنهاد می‌کنیم اگر شما نیز به دنبال انتخاب بهترین مدل میکاپ برای مراسم فرمالیته عروسی خود هستید، حتماً این مقاله را تا انتها مطالعه کنید.

انواع آرایش فرمالیته عروس

انتخاب نوع آرایش و میکاپی که برای روز مراسم فرمالیته خود انتخاب می‌کنید، به اندازه‌ی انتخاب نوع آرایش مراسم اصلی، مهم و قابل توجه است. بهتر است مدل آرایشی را برای خود انتخاب کنید که با مدل مو و لباس عروسی که در مراسم فرمالیته می‌پوشید، هماهنگ باشد.

در سال‌های اخیر، برخلاف گذشته که آرایش‌های پرزرق و برق و رنگی رایج بود، میکاپ‌های ساده و تک رنگ طرفداران بیشتری پیدا کرده است.

در میان تمام مدل‌های آرایشی، چهار مدل آرایش کلاسیک، آرایش لایت، آرایش نود و آرایش اسموکی بهترین مدل‌ها برای آرایش فرمالیته عروس هستند.

از این رو در ادامه این بخش، به معرفی هر یک از این مدل‌های آرایشی می‌پردازیم.

1. آرایش کلاسیک

آرایش مناسب برای روز عروسی فرمالیته

آرایش مناسب برای روز عروسی فرمالیته

این مدل آرایشی از گذشته تا به امروز در میان عروس‌ها، طرفداران زیادی داشته است. آرایش کلاسیک، یک تعادل زیبا در صورت ایجاد می‌کند و یک فرمول ساده دارد:

پیشنهاد مطالعه:  بهترین روش پاک کردن آرایش صورت + نکات مهم و مراحل پاکسازی آرایش

فرمول آرایش کلاسیک به این صورت است که اگر آرایش چشم‌ها غلیظ باشد، باید آرایش لب ساده و ملایم باشد و اگر رنگ رژلب پررنگ و غلیظ است، آرایش چشم‌ها باید ساده و ملایم باشد.

به این صورت، با استفاده از مدل میکاپ کلاسیک می‌توان یک تناسب و تعادل زیبا در آرایش صورت ایجاد کرد. این مدل آرایش برای تمام خانم‌ها با هر سنی، مناسب است.

2. آرایش لایت و اروپایی

آرایش لایت برای روز فرمالیته

آرایش لایت برای روز فرمالیته

مدل آرایش لایت و اروپایی از مدل‌هایی است که در سال‌های اخیر توسط خانم‌های زیادی به عنوان آرایش عروس فرمالیته انتخاب شده است. این مدل آرایشی بر روی زیبایی طبیعی چهره فرد تمرکز می‌کند. در آرایش لایت و اروپایی، اثری از رنگ‌های تیره و میکاپ‌های غلیظ نیست.

در این مدل آرایش با استفاده از رنگ‌های گرم برای رژگونه، سایه‌ها و رژلب تلاش می‌شود، زیبایی طبیعی چهره عروس نمایان‌تر شود. همچنین زیرسازی و آماده سازی پوست بسیار مهم است. بعلاوه مدل آرایش لایت و اروپایی با موهای ساده، زیبایی و جذابیت بسیار بیشتری پیدا می‌کند.

3. آرایش نود

آرایش مناسب عروسی فرمالیته چیست؟

آرایش مناسب عروسی فرمالیته چیست؟

مدل آرایش نود یکی دیگر از مدل‌های آرایشی ساده و ملایم است که برای آرایش فرمالیته عروس بسیار مناسب و جذاب خواهد بود. در این مدل آرایش تنها از رنگ‌های خنثی مانند بژ، هلویی و کرمی استفاده می‌شود.

تمرکز اصلی مدل آرایش نود بر پوشاندن نواقص پوست صورت، بدون استفاده از لوازم آرایشی زیاد و سنگین است. مهم‌ترین نکته در آرایش نود، دقت در انتخاب کرم پودر مناسب است. باید حتماً کرم پودری را انتخاب کنید که نزدیک‌ترین رنگ به رنگ طبیعی پوست صورتتان را داشته باشد.

برای انتخاب رژگونه و رژلب نیز باید از رنگ‌های طبیعی و متناسب با رنگ طبیعی صورتتان استفاده کنید. این مدل آرایش برای عروس‌هایی که لباس‌های شلوغ و پرزرق و برقی دارند، بسیار مناسب است.

پیشنهاد مطالعه:  بهترین عطر زنانه دنیا ؛ 10 مارک پرفروش ادکلن زنانه

4. آرایش اسموکی

<yoastmark class=

آرایش اسموکی یکی از مدل‌های آرایشی است که معمولاً همه‌ی خانم‌ها آن را دوست دارند. تمرکز اصلی در مدل آرایش اسموکی برروی چشم‌ها است و با استفاده از سایه‌های تیره و دودی تلاش می‌شود زیبایی چشم‌های شما بیشتر شود. این سبک آرایش عروس، برای آن دسته از افرادی که چشم‌های ریزی دارند، انتخاب بسیار مناسبی محسوب می‌شود.

اگر دوست دارید آرایش غلیظ‌تری داشته باشید، می‌توانید از یک رژلب قرمز یا پررنگ برای آرایش لب‌ها استفاده کنید. و اگر به دنبال آرایش ملایم‌تری هستید به سراغ رژلب‌هایی با رنگ‌های طبیعی و ملایم بروید.

نکات مهم در آرایش فرمالیته عروس

همانطور که اشاره کردیم، نکات مهمی در رابطه با آرایش فرمالیته عروس وجود دارد. با در نظر گرفتن این نکات نه تنها می‌توانید بهترین میکاپ فرمالیته را برای خود انتخاب کنید، بلکه می‌توانید یک خاطره خوب از مراسم فرمالیته خود داشته باشید. زیرا با توجه به این نکات هیچ مشکلی با آرایش روز فرمالیته عروس نخواهید داشت. این نکات مهم عبارتند از:

 1. مراقبت از پوست را فراموش نکنید.
  همانطور که گفته شد در سبک‌های آرایشی جدید، موضوع مراقبت از پوست و داشتن پوست سالم بسیار مهم است. به همین دلیل توصیه می‌کنیم از چند هفته قبل از مراسم فرمالیته یا مراسم اصلی، با مشورت پزشک، یک روتین پوستی مناسب داشته باشید. این موضوع به زیباتر شدن آرایش شما در روز فرمالیته عروسی، کمک بسیار زیادی می‌کند.
 2. از آرایشگر کمک بگیرید یا خودآرایی کنید.
  بهتر است برای آرایش فرمالیته عروس از یک آرایشگر حرفه‌ای و باتجربه کمک بگیرید تا خیالتان از کیفیت و نتیجه کار، راحت باشد. اما خودآرایی نیز یک گزینه‌ی جذاب و مناسب برای این کار است.
 3. مدل مو مناسب انتخاب کنید.
  بی‌شک بارها از اهمیت تناسب مدل مو و مدل آرایش شنیده‌اید. پس هنگام انتخاب مدل آرایش فرمالیته عروس این موضوع مهم را فراموش نکنید. سعی کنید مدل مویی را انتخاب کنید که با مدل میکاپی که انتخاب کرده‌اید هماهنگ باشد.
 4. به لباس‌های روز فرمالیته توجه کنید.
  معمولاً لباس عروسی که برای مراسم فرمالیته انتخاب می‌شود، با لباس اصلی متفاوت است. ممکن است بخواهید در این روز از یک لباس اسپرت، یا حتی یک لباس عروس کوتاه استفاده کنید. در هر صورت فراموش نکنید که در هنگام انتخاب مدل آرایش به مدل لباسی که در روز فرمالیته می‌پوشید، دقت داشته باشید. مدل لباس شما نیز در زیباتر دیده شدن آرایش‌تان، تأثیر بسیار زیادی دارد.
 5. به لوکیشن روز فرمالیته توجه کنید.
  معمولاً مراسم‌های فرمالیته در لوکیشن‌هایی برگزار می‌شوند که گرم هستند. گرمای هوا و تحرک زیادی که در این روز دارید، ممکن است باعث تعرق زیاد بدنتان شود. به همین دلیل حتماً از پودرهای فیکس‌کننده آرایشی استفاده کنید تا آرایش‌تان پاک یا خراب نشود.
 6. لوازم آرایش را با خود همراه داشته باشید.
  یکی دیگر از نکات بسیار مهم برای آرایش روز فرمالیته، همراه داشتن لوازم آرایشی ضروری مانند رژلب یا ریمل است. حتماً لوازم آرایشی ضروری خود را در این روز مهم همراه خود داشته باشید تا در صورت نیاز آرایش خود را تمدید یا اصلاح کنید.
پیشنهاد مطالعه:  همه چیز درباره نکات آرایش عروس 💄

پیشنهاد می‌کنیم مقاله نکات مهم برای عکاسی فرمالیته عروس را مطالعه کنید.

آیا آرایش فرمالیته عروس با آرایش روز عروسی باید متفاوت باشد؟

پاسخ این سوال تنها به سلیقه‌ی شخصی شما بستگی دارد. ممکن است بعضی از افراد دوست داشته باشند دو سبک آرایشی مختلف و متفاوت را برای مراسم عروسی و فرمالیته خود انتخاب کنند. در حالی که بعضی دیگر از افراد دوست دارند برای هر دو مراسم از یک مدل آرایش استفاده کنند. اما معمولاً بیشتر افراد دو مدل آرایش مختلف را برای این دو مراسم انتخاب می‌کنند.

جمع بندی

همانطور که در ابتدا اشاره کردیم، موضوع انتخاب مدل آرایش فرمالیته عروس، به اندازه انتخاب مدل آرایش عروس در مراسم اصلی، مهم است. شما باید با توجه به نوع مدل مو، مدل لباس عروس و لوکیشنی که برای این مراسم انتخاب کرده‌اید، بهترین مدل میکاپ را نیز برای این مراسم انتخاب کنید. مدل آرایش کلاسیک، آرایش نود، آرایش اسموکی و آرایش اروپایی، محبوب‌ترین سبک‌های آرایشی هستند که برای آرایش فرمالیته عروس انتخاب می‌شوند.

تبلیغات مزون ویونا
تبلیغات مزون ویونا

1 یک پینگ

 1. پینگ بک: a.ahmadi

1 یک نظر

 1. تیم عروسیمون نویسنده ارسال پاسخ

  رژ لب های رنگ نود و یا طیف صورتی و کالباسی برای آرایش فرمالیته عروسی بیشتر توصیه می شه. چون آرایش فرمالیته ساده تر از میکاپ روز عروسی هستش و باید رنگ رژ لب با بقیه موارد میکاپ شما همخونی داشته باشه.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *